HWSW Informatikai Kerekasztal: DIVX lejátszós DVD Playerek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DIVX lejátszós DVD Playerek

#1 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 16. 23:51

Lassan kezdenek elerhetove valni a divx lejatszos dvd playerek. tesco gazdasagos mar 20ezer alatt kaphato, megis felteszem amgamnak a kerdest? Ezek hanyas divx formatumot tudnak lejatszani? Picit tanulatlan vagyok a temaban, azt hallottam, 3-asnak ujabbakat nem is visznek... Lehetseges ilyen? Ha megis viszik az ujabbakat (5+), akkor micsinalunk, ha kijon mondjuk a 6-os divx? 1 ev mulva dobhatjuk ki a regi lejatszokat? :Đ
Kép
Kép

#2 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 02:55

Daks: Olyat erdemes venni, aminek a firmware-jet lehet frissiteni, tovabba aktivan fejlesztik is. A "TESCO Gazdasagos" Panda szerintem gagyi lehet, lefogadom, hogy nem tud magyar feliratokat, es vagy az 5.x, vagy a 3.x DivX-et sem, ahogy a ma mar sokkal fontosabb XviD-et sem, ez persze csak tipp, informacio sehol sincs a cuccrol, a gyarto oldalan sem (firmware sem), igy ilyen zsakbamacskat nem erdemes venni. A Yamada, bar szinten felig-meddig hamisitvany (ugye arra mennek, hogy Yamahanak olvasd felre) ugy tudom e teren sokkal megbizhatobb, bar dragabb is.

#3 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 06:28

Lassan kezdenek elerhetove valni a divx lejatszos dvd playerek. tesco gazdasagos mar 20ezer alatt kaphato...
ha ez a dolog lényege, akkor nem értem milyen csodára számítasz? a normálisabbját egyébként lehet frissíteni, ahogy Ford is írta.

"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#4 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 17:49

Ez egy hülye kérdés lesz, de hogyan frissíted le a firmware-t? Mert ugye ez a tvhez csatlakozik... van rajta vmi csatlakozás ahova bedugod a neteet?

#5 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 17:56

Idézet

Ez egy hülye kérdés lesz, de hogyan frissíted le a firmware-t? Mert
ugye ez a tvhez csatlakozik... van rajta vmi csatlakozás ahova bedugod
a neteet?






Buta hozza nem ertokent ugy kepzelem el, hogy a drivert letoltod image-ben honlaprol, kiirod cd-re, lejatszo meg felrakja maganak... Szamomra ez lenne logikus
Kép
Kép

#6 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 17:59

Aha... :Đ Mi most akarunk venni egyet, de ahogy képzelem a muterom megveszi a legszarabbat ha valaki nincs ott vele :-D. Ezért most jó, hogy nyílt ez a topic... legalább valamit megjegyzek...Kép

#7 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 23:08

Daks: Pontosan igy is mukodik a dolog, CD-rol lehet frissiteni a cuccokat, amelyeket lehet, bar mar eleg sok lejatszo es felvevo rendelkezik Ethernet csatlakozoval es HDD-vel is. Amugy ajanlom a (http://www.videohelp.com/) site DVD Players menujet, ott a legtobb forgalomban levo "DVD Jatekosrol" van informacio, hivatalos site link, firmware link, csalas (regiofuggetlenites komboval vagy hekkelt firmware-rel) es szemelyes velemeny. Sajnos ezekbol ugy tunik, meg az altalam ajanlott U-Max/Yamada mostani modelljei (DivX-est kapsz 18-ert AFA-val, tehat szinten 20 alatt) sem a legjobbak, bar legalabb fejlesztve vannak, a Panda nem is szerepel a tobbezres adatbazisban, amiben mar 350 DivX-es lejatszo szerepel. A vasarloi velemenyek szerint a legujabb XviD algoritmusokat nem tudja a legujabb firmware, es sok film akadozik, hang nelkul megy, sz'al szerintem meg mindig nincs tuti XviD-es asztali lejatszo (talan nem is lesz, amig valaki a nullarol nem kezd el garazs firmware-eket irni - felteszem valami csucs FPGA van ezekben a kutyukben), jobban jar az ember, ha PC-vel vagy barebone PC-vel nez filmeket.

#8 Felhasználó inaktív   Daks 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 23:45

sokkal egyszerubb es olcsobb megoldas, ha egy sima svideo vagy rca kebellel osszekotod a tv-t a pc-vel, nvidia automatan kirakja 2-es kepernyo full screen es kezdodhet a mozi. Hangot erositohoz hasonlokeppen  jag (igy irjak?) dugo-val. minek flancoljuk itt divx playerekkel, rongyrazas az egesz meg egy csomo cd pocsekolas... Topic lezarva :Đ
Kép
Kép

#9 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 17:14

Nah ez a kábel amire gondoltam még... csak nem tudtam mi a neve, de emlékeztem, hogy van, mert unokatesómék is vhogy a tvre varázsolták a moncsi képét...

#10 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 19. 00:07

Daks: Ha mar megsem zarodott a topic, abszolut egyetertek, es az emlitett PC-s mozizas termeszetesen TV-re kikotve az igazi, ez nem is kerdeses (ma 3 kartyabol 2-n van mar S-Video Out). Azonban az emberek tobbsegenek valoszinuleg nem a PC-je mellett van a fo TV-je (hanem mondjuk a halo/dolgozo helyett a nappaliban terpeszkedik az 5.1-es vagy 7.1-es falakkal korulvett plazma), pont erre az esetre talaltak ki a barebone-okat.

A topic kapcsan kicsit utanaszamoltam, AFA-val, dragabb valogatasban (tehat nem kerestem a legolcsobb megoldasokat, az talan 20-30-cal kevesebb is lehet) 86-ert kapsz egy egyszerubb, 5.1-es hangu, Ethernetes gepet, ami mindent lejatszik a TV-n CD-rol es DVD-rol, barmilyen codec-u cuccot, hatranya, hogy CD-rol kell bootolni (van egy medialejatszasra kihegyezett memoriabol futo Linux) es nincs taviranyitoja. HD-vel (gyors boot es HD-rol lejatszas is) ugyanez kerek 100, digitalizaloval 114, ez utobbi esetben mar termeszetesen egy TiVo-t kapsz gyakorlatilag (HD-re rogzito digitalis videot, Amerikaban nepszeru kutyu).

Persze nem sokkal dragabban kihozhatok mas kombok is, vesszettul jol kinezo equalizeres cucc taviranyitoval, DVD iroval satobbi.



#11 Felhasználó inaktív   Sp1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 00:19

Én biza fogtam magam, aztán vettem egy Pandát a hálóba, mert nem akarom a számítógépet berhelni erre... Eddig nem volt olyan film, amit ne bírtam volna lejátszani vele...
SpecialOne

#12 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 00:43

Ford: "barebone" ez mit takar?
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#13 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 06:45

Az ilyen kis számítógép,  aminek a háza is akkora, mint egy cd-kazettás lejátszó... persze a kisebb fajta.

#14 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 09:42

Shifty: Ahogy fojesz is irta, a legujabb divat, baro, altalaban halk es nagyon designos kisgepek a barebone-ok, direkt multimediara kihegyezve a nappaliba a TV ala, hogy filmeket nezzen es zeneket hallgasson rajtuk az ember, persze komplett PC-k, jatszani is lehet rajtuk. A lenyeg a mini haz (gyakran taviranyitos, hangeroszabalyzokkal, equalizerekkel es ezekhez kapcsolodo LCD kijelzokkel), amiben egy mini alaplap van integralt audio es video chippel, a tobbit, ahogy a rendes PC-knel komplett is megveheted, de cserelgetheted is. Tehat procit, memoriat (altalaban keves hely van) es HD-t (max egyet) rakhatsz meg bele, sok esetben meg egy kartyanak is van hely (mondjuk gyorsabb 3D kartyanak). Itt egy pelda, ha sikerul jol linkelnem a kepet: (http://www.msi.com.t...mg/mega865.jpg), ehhez cirka 10-15 ezerbol lehet venni Dawn es Dusk "elolapot" is, NVIDIA rajongoknak kotelezo, bar igen borsos befektetes. :Đ

Sp1: Irhatnal tapasztalatokat a Pandarol, nem akad-e, viszi-e a DivX 3.xx-et es 5.xx-et, viszi-e az XviD-et, az MP3-mat, az AC3-mat, tud-e minden komolyabb felirat formatumot, magyar ekezeteket, satobbi - gondolom ezek az infok minden leendo vasarlot erdekelnek, mert 12-ert tenyleg nem rossz vetel a cucc, meg ha valoszinuleg nem is lesz fejlesztve a firmware-je.



#15 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 10:33

A kérdésem már csak az, hogy ez mi mindent képes lejátszani???Mert ha végülis minden igényt kielégít, akkor mi a fenének vegyek még mellé egy asztali dvdt is!
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#16 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 11:02

Shifty: Mivel a barebone is egy komplett PC, barmit lejatszik, amihez codecet installalsz, de a hatulutoje, hogy amig a Panda 12 ezerbe kerul, egy ilyen turhetobb barebone (HD-vel es TV tunerrel, melyek a lehetosegeket is kiszelesitik) 110-120-ba.

#17 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 11:09

Uhhh, akkor ez sem a magyarok pénztárcájának van méretezve...
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#18 Felhasználó inaktív   Ford Fairlane 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 11:20

Shifty: Ha innen nezzuk, a PC-k (mert tovabbra is hangsulyozom: a barebone PC ugyanolyan PC, csak jobban nez ki, kisebb, kevesbe bovitheto es rendelkezik alapban nehany multimedias extraval) valoban nem a csoro magyarok penztarcajahoz vannak meretezve, ennel sokkal olcsobban nem is nagyon kapsz valamire hasznalhato PC-t. Egy ilyen hosszutavon viszont jobban megeri az arat, mint egy ocska DVD lejatszo, amihez mar a kiadasakor megszunik a support, mint minden PC, a barebone PC is mindig le fog jatszani mindent. Erdekes alternativa lehet meg a PS2, ami egy remek jatekgep, es ahhoz is van eleg sokat tudo garazs es felgarazs (Datel Action Replay Max) mediaplayer, hasznaltan szerencses esetben kijon 30-bol chippel.

#19 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 25. 14:25

Jah és ha barebonet akarsz venni, akkor tft monitort érdemes venni, mivel az megy külsőre hozzá. De tényleg elég drágák...Kép

#20 Felhasználó inaktív   tapaig 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 95
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 21. 23:26

Minden divx-es lejátszónál jelentkezik, vagy csak nálam?: divx film feliratának méretét nem lehet változtatni

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó