Ezt a játéot nem lett volna szabad dragons age névvel ellátni, és akkor lehet korrektebb lenne az egész. Igaz csak 5 órám van benne, de semmi mélysége nincs sem a sztorinak sem a karaktereknek. Egyéniség, eredetiség 0.
Egy sima hack and slash az egész, amely a 14700k procimat megfőzi kb olyan forró lesz. Érthetetlen, és nem is fogom erőltetni, nehogy baja legyen ismerve az intel jelenlegi bajait ezzel és az előző szériával. Rip ez a játék.
#35: +1 Meg szerintem ha egy "jatek" egyes elemei nem is vitathatoak pulikusan, nyiltan, akkor az mar nem is egyszeruen csak 1 "jatek", hanem inkabb 1 puszta eszkozze ledegradalt valami, ami nem jatekoldalakra valo. Szegyen ez az egesz Veilguard az amator irasaival, meg a nem letezo RPG reszeivel a DA franchise korabbi, sokak altal maig kedvelt reszeire.
#34: Talán EA részvényes vagy, vagy mi a franc, hogy ennyire védeni próbálod a Bioware orbitálisan elcseszett döntését, amiről egy ötéves is megmondta volna, hogy baromság? A Dragon Age esetében azért nem volt ám atomfizika kitalálni, hogy mire van igény. Egy RPG jó történettel, jó karakterekkel, kellő szabadsággal a szerepjátszásra, és kellő mennyiségű játékos <-> társak interakcióra. A harc viszonylag másodlagos. Nem tudom mennyire tűnt fel, hogy a DAV esetében a leegyszerűsödött harcrendszert szinte SENKI nem mondja, merthogy a Bioware játékokat soha nem a csúcs harcrendszer miatt játszották az emberek. A DAV pontosan abban vérzett el, ami miatt az embereket egyáltalán érdekelte a széria.
Mindezek után úgy tenni, mintha valami totálisan megfejthetetlen rejtély lenne, hogy mit szeretnének a rajongók... Hát legalábbis vicces.
A másik, hogy szerinted kik lennének egy olyan játéknak a törzsvásárlói közönsége, amiből tíz éve nem jelent már meg új rész? A Fortnite generáció, ami még alsós volt, mikor az előző játékot kiadták? Vagy azok, akik miatt az előző rész 12 millió példányban kelt el? Mégis milyen üzleti politika a MEGLÉVŐ közönség hátrahagyása mellett olyan közönséget targetelni egy már meglévő IP-vel, aminek az adott IP-hez SEMMILYEN kötődése nincs? Komolyan, őszintén kérdem. Milyen üzletpolitika ez? Aki MEGVENNÉ a Dragon Age játékot már szinta csak a címe miatt is, azt totál figyelmen kívül hagyják, helyette olyanokat akarnak a már meglévő címmel bevonzani, akiknek az a cím igazából semmit sem jelent. Mintha a Metallica hirtelen kiadna egy albumot tipikus metál borítóval, amin csak latin dalok szerepelnek. A rajongók nem ezt akarják, a célközönség meg leszarja, mert nekik a név nem mond semmit.
A rajongók mindíg akarnak valamit.Nézd, én nem vitatom egy percig se bárki jogát ahhoz hogy ne tessen nekik ez. Ugyanakkor egy IP "folytatásánál" mindig van valami. Ha ugyanolyan mint az előző, akkor az baj ( DLC, rókabőr ) ha változtatnak akkor az. Ha NAGYON változtatnak van hogy bejön (GOW) de ott is van akinek nem. Mindig lesznek rajongók akinek a sztori nem tetszik majd ( ők másképp folytatták volna ). Bárhogy dönt is a feljesztő, valaki biztos nem azt kapja amit fejben elképzelt. Itt is ez van. Néha kiszámíthatatlan a piac. A hardcore RPG kicsit rétegjáték lett, szerintem az hogy a BG3 ekkorát ment, arra senki se számított. Persze segített neki a hype, ugyanakkor az is igaz, hogy sokan belevágtak, de hogy hányan fejezték is be... Azért sok embernek nincs ideje / türelme millió órát ölni EGY játékba. Lehet itt is arról van szó, hogy amikor elkezdték, úgy voltak vele hogy egy HC RPG 2024-ben már a kutyát se fogja érdekelni. Kétlem hogy DIREKT szivatnák a játékosookat, ezt se volt könnyebb megcsinálni. 2015-ben kezdték a feljesztést, és sokkal nehezebb előre látni mi lesz akkor mire elkészül ( mire lesz igény ) mint gondolná az ember. Ott a Concord, amikor elkezdték, hero shooter őrület volt. Mire megjelent, már szinte nem is tudtuk mi az. Megjelenéskor persze hogy sokkal egyszerübb itélkezni. Ha ma kezdenél fejleszteni egy játékot, ami majd 2029-2030 ban jelenik meg próbáld felmérni hogy mire lesz igény. Több száz órás deep RPG, estleg egy könnyedebb RPG akció ? Az Inquisition 10 éve jelent meg. Egy csomó ember biztos nem is játszik azóta, egy csomó meg bekerült... Persze hogy azok háborognak akik akkor is játszottak, és 10 évvel késöbb ugyanazt várták... Csak ez nem ennyire egyszerű.
#28: "Csak azt, hogy a többség RPG-nek hívja, és hogy klasszikus értelemben nem az.Értő olvasás segít"
Az is segítene, ha nem hoznál a beszélgetésbe olyan játékot, ami SOSEM állította magáról, hogy saját karaktered lesz benne. A Witchert mindigis úgy promotálták, hogy Geralt fix karakterét irányíthatod benne. A DAV-ot meg úgy, hogy saját karaktered lesz.
"Ez egy tipikus szalmabáb érvelés. De az igenis milliószor megtörtént már hogy egy IP-hez jött RPG, stratégia , akció(rpg), stb... Értelmes érvelésre lehet reagálni, erre nem."
Nem szalmabáb. Jelentős különbség van aközött, hogy például a stratégiai Warcrafthoz kiadtak egy MMORPG-t ugyanabban az univerzumban, meg aközött, hogy egy RPG folytatásából sutyiban kivették épp azokat az RPG elemeket, ami miatt az emberek az előző részeket játszották (importált mentés az előző részekből, valódi súllyal bíró döntések a játék elejétől, a főszereplő karakter személyiségének egyénire alakítása párbeszédekkel, szabadon alakítható viszony a főszereplő és más karakterek között). Szóval ne gyere itt azzal, mikor azonos IP-n belül különböző stílusú játékok jelentek meg, mert az itt nem állja meg a helyét. Itt az Inquisition direkt folytatását ígérték, épp csak egy teljesen más játékot készítettek el, ami legfeljebb felszínesen tartalmazza azt, ami miatt az emberek megvették. Abszolút rosszhiszemű védekezés az, hogy "újítani próbáltak az IP-n" ugyanis se nem ezt ígérték, se nem ezt reklámozták. Ők TUDTÁK hogy mit akarnak a rajongók, csak fontosabb volt, hogy MINDEN játékos pontosan ugyanazon a hardcodeolt történeten haladjon végig (két-három maximum kozmetikainak nevezhető elágazással), amit ők elterveztek.
#29: Én ugyanúgy munka után, vagy este amikor a gyerekek alszanak játszottam ezzel és a BG 3-al is, és annak hogy a BG egy örökérvényű klasszikus, ettől meg sugárban sírva/röhögve hányok ezekhez semmi köze.
Az hogy neked mi tetszett, mi nem, az teljesen rendben van és vitán felül áll, csak az ilyen "teljesfokú Bioware élmény" lózungokon csuklik egyet az ember a visszatartott röhögéstől, elég ám csak annyit is mondani, hogy : "Nekem bejött, és kész", az hitelesebb sokkal... ;)
#29. Abszolút ugyanez a véleményem. A BG3-ban én tovább bírtam, egy shar nevű templomig, de addig is végig azon tűnődtem, hogy a kukac a szemem mögött vajon jól érzi-e magát, és hogy érdekel-e egyáltalán az, hogy mi a tö...köm lesz vele. Meg hogy volt-e valaha a gépemen ennél bénább sztori felcsapás? Nem volt, azóta sem. Ebben a játékban engem csak a grafikai megvalósítás zavar kicsit, nem bosszantó, nem kimondottan csúnya, csak ennél jobbat is lehetett volna készíteni kevesebb színnel.
Sziasztok!
Nagyon agyaltam megvegyem-e, sokáig a gamekapocs tesztre vártam, de tegnap megvettem. Én nem csalódtam, vagyis de, pozitív irányban. Neten a sok negatív komment, meg sárdobálás ellenére megvettem, és nagyon jó játék. Sokan a Baldur's Gate 3-mal akarták hasonlítgatni, mert az milyen komplex és társai. Hát én 5-6 órát játszottam azzal. Nekem munka után, vagy este amikor a gyerekek alszanak nem ahhoz van kedvem, hogy kilogikázzam merre kell menni és mit kell csinálni. Nekem tetszik hogy megmondja erre arra menj.(igen, videotesztben ezt is ecsetelték) Nem érdekel ez az izmos csaj, non-bináris karakter téma, én elvezem, és teljesfokú bioware élmenyt kaptam. Igen játszottam majdnem az összes bioware játékkal, sőt, könyveket is olvastam...Sőőőt nekem az Anthem is és az andromeda is tetszett. Szóval szerintem egy jó játék ez a veilguard.
#17: "Egyrészt a Witcher egy fix karakterrel indul, ami sosem állította, hogy lehetsz más is, mint Geralt."
Hol írtam hogy a készítők ezt állították ? Csak azt, hogy a többség RPG-nek hívja, és hogy klasszikus értelemben nem az.Értő olvasás segít.
"Azt megértem hogy valaki a régi után mást várt, és csalódott, de ettől még ez egy jó játék."
Szóval: "azt megértem, hogy valaki a Formula-1 2024 című játékban Formula-1 versenyeket várt, de attól ez még egy nagyon jó looter shooter"
Ez egy tipikus szalmabáb érvelés. De az igenis milliószor megtörtént már hogy egy IP-hez jött RPG, stratégia , akció(rpg), stb... Értelmes érvelésre lehet reagálni, erre nem.
Én nem játszottam a játékkal, mert nem az én zsánerem. A korábbi részeivel sem. Nekem csak egy valami furcsa. Volt itt már mindekinek a k..va anyja, csak mintha a főkolomposról elfeledkezne mindenki. Aki az Electronic Arts. Mondhatni évtizedek óta csesznek szét jól működő dolgokat. Játékokat, stúdiókat, meg a mindent is. Ez csak egy újabb név a listájukon, de valamiért őket most senki sem hibáztatja. Pedig ők a megrendelők, ők fizetik a számlát, ők hagyják jóvá ezeket. Ők tehetnek arról, hogy ez a rész ilyen lett, nem mások.
Mire ide jutottam a tesztet elolvasván, látom már "történtek dolgok" ismét itt a fórumon, és olvastam is "szlav" moderátori hozzászólását, mindezek ellenére - és azt tudomásul véve - azért annyit elmondanék, -mert muszáj ezzel kezdenem- : Számomra mérhetetlenül könnyebb így véleményt írni, hogy nem kell itt is a -még az eső utáni szivárványban is "woke propagandát" látó vadbarmokkal sem vitatkozni, sem - mivel szerintem ez a játék egyébként egy rossz vicc- magyarázkodnom normális embereknek, hogy a negatív véleményemmel akárcsak a legkisebb mértékben azonosulok a fennti kategória gyökkettőivel.
A woke része ezzel részemről -egyetlen majd megindokolt említést kivéve- lezárva,
a játék véleményem szerinti csődjének ezen témához semmi köze.
A teszttel amúgy az elmúlt idők (pl. Starfield, SW Outlaws...) "szösszeneteihez", meg az azokban tapasztaltakhoz képest az ég világon semmi bajom, teljesen elfogadható és indokolt számomra, amit én leírok igazából "csak" annyival tudom indokolni hogy a saját véleményem, meg hogy egy 40+-os "sznob" boomer írta, aki szerint az olvasás még mindíg "menő" dolog, és ez alatt nem pl: a WH40k-univerzum 40-oldalas "történetét", vagy a Witcher sorozat bármely könyveit érti...
(Bocs bárkitöl is aki ezt magára veszi, "No offense" volt a szándék tényleg, indoklásnak szántam XD...)Mert valami hasonlót szeretnék mondani mint a 22.-es hsz.-ben Stagrider kolléga, csak "kissé" nyersebben.
Mert az a helyzet, hogy a Kb. 8-9-órás játékidőm alatt végig azt éreztem, hogy ez a játék gyengeelméjűeknek készült. Én ilyen életszerűtlen, következetesen ostoba és bárgyú párbeszédeket, dialógusokat még -nemhogy játékban-, de az életben nem nagyon olvastam.
Egyébként nem is csoda, miről beszélnének, hiszen ennek a "játéknak" nincs is története, nem létezik sem expozíció, és így egyértelműen végkifejlet sem. Válságról, cselekményről már ne is beszéljünk...
A játék egyszerűen nem vállal konfliktust : Az antagonista egy faék. Gonosz mert...gonosz, a főhős jó, mert jó, a társak is jók mert csak, nincs sem köztük, sem a világgal semmi konfliktus, -no spoiler- tehát így írom példaként : A történet egy részén pl. csapattag hibája révén vélhetően százak halnak, és erről lesz egy "oly drámai" beszélgetés a következő soros "meetingen" mintha a kapszulás kávéautómata következő feltöltésekor elérhető ízválasztékát vitatnák meg, ilyesféle"epikus" szemantikai brillírozásokkal és mélységgel minthogy : "Nem baj, ne szomorkodj, legközelebb jobban sikerül", "Ne vedd magadra, nem a te hibád" stb..., nincsenek ellentétek, nincsenek viták, mindenki szeret mindenkit, minden jó, és nincs rá indok sem hogy miért.
Attól nem lesz történet egy történet, hogy rakunk bele szereplőket, meg írunk sorokat a szájukba, ez nem így működik...
Nem véletlenül írtam "meeting"-et, mert ezen felül, az ebben a játékban elhangzó "párbeszédek" engem korai "karrierem" kényszerböl végigült "céggyülijeire" emlékeztetnek, ahol kiskosztümös/válltöméses zakós PR-munkatársnak eladott huszonéves -egyébként hallhatóan olvasási, és szövegértési nehézségekkel küzdö- csitrik olvastak fel nekünk papírról "a kiegyensúlyozott és stabil munkahelyi környezet"-témájában, akiknek kb. sejthetöen életük addigi legnagyobb konfliktushelyzete maximum egy olyan "eset" volt, amikor a "GreenFuture" kávézóban járva a mindennapi szójatejes latte-jükért, egyszer a kiszolgáló elfelejett sovány bio kakaóport a tetejére szórni...
Nem tudom ezt ennél szemléletesebben leírni. Szeretem az angol humort, szeretem az eredeti Office-t, a Monty Python minden részét, konkrétan én "végigvinnyogtam" néha negyedórákat a gépnél ezzel játszva, szegény asszony azt hitte valami neki is "értelmes" vígjátékot nézek, csalódott volt hogy játszom...
És még a fennti "edzettségemmel is" néha meg a szekunder szégyenérzettől égtem porrá.
Nem egyszer vártam azt hogy a dialógusok végén a szereplők a kamerába fordulva megkérdezik : "És ebböl mit tanultunk ma gyerekek ?"...XD
Arról nem is beszélve, hogy -bár megvallom "igaz" anyanyelvi szinten nem bánok az angollal úgy kritizálok- nem vagyok meggyőződve arról igen sok mondatnál hogy nyelvtanilag nemhogy nem helyesek, de egyáltalán abban a formában értelmezhetőek-e... Így emberek nem beszélnek egymással, mintha egy kínai Temu-s "PR-sablon" AI írta volna a párbeszédeket...
Ez a játék komolyra fordítva a szót szerintem, egy gyáva kliségyüjtemény. Gyáva konfliktust teremteni, történetet mesélni, valós választási lehetőségeket adni, langyos toxikus konformista pozitivitás az egész mindenféle valódi tanulság nélkül, gyáva ( És itt jön az az egy "Woke-os" visszautalás ) az önmaga által nagy hangon hirdetett elfogadás és megértés témájában, mert olyan végtelenül felszinesen, képmutatással felérő közhelyességgel beszél róla és ábrázolja hogy az inkább sértés, és csak valós muníciót ad a mindenben ezt látó "alt-right"-os idiótáknak, így ezzel "ki is érdemelve" hogy rámásszanak érte.
Az egyetlen "pozitívum" ezzel kapcsolatban mindössze az, hogy valóban hazudik mindaz állítás ami szerint ezen témát a játékosra erőltetnék, vagy erről szólna benne minden...
A játékmenetben egyébként mindössze egyetlen a fennt általam leírtakkal azonos szintű, de azoknál jóval kisebb jelentősségű játékmechanikai problémám volt csak : A puzzle-oknak, vagy rejtvényeknek csúfolt "logikai" feladatok. Azon gondolkodtam a megoldásuk közben, hogy egy hatalmas sárgán villogó felkiáltójel esetleg nem kellett-e volna föléjük, hogy azt már egy félkegyelmű se tudja biztosan eltéveszteni. Értem én hogy minden korosztálynak kell szólni, meg a sikerélmény fontos, de számtalan játékot tudnék most azonnal felsorolni, ahol ezt klasszisokkal elegánsabban oldották meg...
A többi része, viszont mind látványban, mind kinézetben rendben van. A grafikusok, látványtervezők -sokadjára írom- az egyetlenek a mai "AAA"-iparban akik hozzák azt amit a név kötelezne, a hangok, zenék is nagyszerűek, bár én (amikor a röhögéstől meg tudam figyelni) a szereplők "robotmozgásos" arcmimikájától, és a szövegkövetést abszolute nélkülöző szájmozgásától kissé meglepődtem, az elég fapados a "cucc" árazásához képest, de ez számomra részlekérdés lenne...
A harc látom itt is megosztó, és ez valóban szubjektív vélemény részemről is : Nekem pár óra után roppant monotonná vált, ez a közös "cool-down time" egyszerűen elvesz a taktikai mélységből. és a társakat szimpla "így feleslegesen túlanimált" elsüthető aktív képességgé degradálja, a képességek kinézetükön kívül elég egyformák, és inkább hangzatosak mint egyediek, egy két "kombó" kitanulása után azok végtelen ismételgetése történik más nem, a pályák bár dizájnban, kinézetben nagyon szépek, inkább díszletszerűek mint "valóságosak - főleg a városi részek- és nekem túlságosan csőszerűek, de amúgy nem lenne rossz egyáltalán, de nekem a fennt leírtak egyszerűen játszhatatlanná tették ezt, ilyen még életemben nem volt, de addigra tényleg belefáradva a "kétszázhuszonötödik poénos" párbeszédbe már-már rutinszerüen felröhögtem, majd egy rezignált "elmentek ti a f@szomba" megjegyzés után, -lesz@rván hogy egy mission közepén a végjáték felé közeledve járok- egyszerüen töröltem a francba.
Én őszintén nem feszültséget kelteni akarván mondom ezt, de nem tudom elképzelni hogy az, aki életében elolvasott legalább egy esszét, ezt hogy bírta végigjátszani. Úgy igen, hogy ignorálta a párbeszédeket, számomra az símán elfogadható hogy vannak sokan akiknek "ez csak egy játék", és mint ilyen mindez belefér, de számomra így, nemhogy mint RPG -szerintem a műfajra nézve sértés azt mondani hogy ez az- mint játék volt a Veilguard értékelhetetlen.
A már említett példák, a Starfield, az Outlaws, messze legföképpen játékmenetükben alibiztek - ezen izé kipróbálása után azt kell mondanom hogy csak legalább-, ilyet én még nem tapasztaltam hogy játék, még egy cső FPS-sem, ilyen szinten gyártson alibi "történetet és párbeszédeket", tényleg hangsúlyosan idézöjelbe téve hogy "párbeszéd", mert nekem olybá tűnt hogy egy adott karakterszám elérésén kívül, az üres dialóguspanelek puszta feltöltésén kívül, másra egyszerűen nem törekedtek...
#24: És még legalább ennyit tudnék írni:). Pl. arról, hogy néhol a történetvezetés, a párbeszédek és egyes jelenetek olyanok mint valami (DA) paródia. Vagy hogy kiherélték a nekrókat,tulajdonképpen tök humanisták, csakúgy mint a Heroes VI-VII-ben (persze itt is van gonosz necromancer a sztori szerint). Ez nem szerepjáték, hanem akció, szerepjátékokból átemelt minimális és egyben kevésbé fontos elemekkel és ebből a szempontból nézve egy devolúció eredménye a Veilguard. Nyilván nem 0 pontot ér és nyilván nem 10-et. Az 5-6 korrekt:).
Én az Origins óta Dragon Age rajongó vagyok, vagyis talán mára már azt is lehetne mondani, hogy Origins rajongó :)
Ilyen becsületbeli ügyként én is belefogtam ebbe és tényleg hazudik, aki azt mondja, hogy a világon semmi jó nincs a játékban. Meg hát ez nekem egyedi eset, de szerintem az Inquisition a világ legrosszabb játékainak az egyike és az egész életem egyik legnyagyobb csalódása mind videojáték, mint abszolút full life téren. Nem kezdem el boncolgatni a Veilguard-ot, mert a többiek úgyis leírták már az igazságokat, másrészt meg rühellem a cenzúrát.
Ezek mellett nekem az Origins óta talán a második legjobb résznek tűnik a sorozatból, de azért csak tűnik, mert nem vittem még végig. És itt van a lényeg, mert ami a játékmenet és amiket csinálni kell a játékban és amennyire igazából max csak közepesen izgalmas a játék, így nem igazán ösztönöz arra, hogy játsszak vele. De a pixar grafikát és a gyerekeknek való hangvételt könnyebben el tudom fogadni, mint azt, hogy 10 méterre az ajtótól legyen egy kulcs-kristály amit oda kelljen cipelni és akkor az legyen a géming.
Én azt mondom, hogy aki szerette a Mass Effect 2-t (de nem vár egy olyan jó játékot), szerintem egy 5000-6000 Ft-ért majd megveheti ezt, vagy kivárhatja, míg Game Pass-ben landol, mert nem egy játszhatatlanul rossz játék és nem is rossz minőségű. Viszont vannak benne dolgok, amik miatt max csak egy ncore letöltést érhetne meg, vagy pedig kötélből való idegeket és türelmet, ha valaki pénzt is adott érte. Meg az az igazság, hogy ebből a "pofázós-püfülős-lövöldéből" már ezer forint alatt is vannak jobb játékok, mint pl a Mars: War Logs, vagy a Technomancer, stb.
A woke és lmbtq témát hanyagolom, van ezeken kívül is bőven probléma a játékkal szerintem. Kezdjük Rookkal, akinek van egy választható háttérsztorija, ezenkívül Varrick invitálja meg a csapatába és hihetetlen módon ő lesz a vezető, holott fogalma sincs arról mibe csöppent. Hogy ezzel mi a gond? Az, hogy az Originsban volt háttérsztori, grey warden lettél, kb- érthető miért követnek a csapattársak. A 2. részben szintén jól megoldották ezt a problémát azáltal, hogy bemutatták egy személyesebb történeten keresztül, hogyan válik valaki menekültből hőssé. Még az Inquisitionben is elment az, hogy azért támogatnak, mert be tudod zárni a rifteket.Aztán a társak...számomra tök érdektelen volt mind. Mivel Bioware, van lehetőség románcra. Na itt senkit nem akartam megrománcolni:). Az viszont nem igaz, hogy nem lehet jól kinéző karaktert készíteni, legalábbis ami az arcot illeti. Nexuson vannak letölthető karakterek, amik kiindulási pontnak is jók.Akik a teltebb idomokért vannak oda, azok csalódni fognak.Itt van még lila szín túltolása... amit egy moddal szerencsére el lehet tüntetni. A szörnyek dizájnja gyerekbarát, kb. karikatúra szint, a rajzos beütés a karaktereken sem segít és telibekúrja hangulatilag a darkosabb korábbi részeket.Vér nagyjából 3 csepp van a játékban (most túloztam), szóval senki nem fog vérben gázolni mint az első 2 részben (bár van egy helyszín ahol egyébként szó szerint ez történik, a csapatunk tagjaira valahogy nem tapad rá). A párbeszédek többnyire borzalmasak és mindenki nagyon happy, meg támogató, vicces, jókedvű, miközben épp kataklizma készülődik. Kurvára nem jön át a történet súlya a folyton vidám figurák miatt. Persze van itt dráma, meg szomorúság, csak épp súlytalan. BG2-ben pl. faképnél hagytak a társaid ha valami nem tetszett nekik,vagy elküldhetted őket. Itt csak jó fej, kedves és támogató lehetsz velük, elküldeni sem tudod őket. Jön Morrigan az elején szinte a semmiből és a támogatásáról biztosít nagyon kedvesen. Morrigan... kedvesség...Értitek:). Nem értek egyet azokkal akik azt mondják nem a régebbi részekhez kell hasonlítani. De hát ez a következő DA, folytatja a történetet, mihez kellene hasonlítani? Az Inkvizícióval rossz irányba indultak szerintem, ez az új meg még attól is butább lett. A történetre és úgy általában semmire sincs komoly ráhatásunk, mivel az egész tét nélkülinek érződik. Ilyen Marvel filmes az egész. A harcok lehet pörgősek, de unalmassá válnak, a Weishaupt ostrománál a bossharc pl. feleslegesen elnyújtott, gagyi megoldásokkal, az utána következő átvezetőben történtekről nem is szólva. És még sok minden van, de már rengeteget gépeltem, szóval egyelőre ennyi.
Én a magam részéről szeretem a Dragon Age-t, minddel játszottam, volt amelyiket többször is végig nyomtam...Nos ez minden,csak nem Dragon Age... ez a játék maximum Dragon Age-ként azonosítja magát... egy szerepjáték, ami nem enged szerepet játszani... tudom, hogy ezek a tesztek mindig szubjektívek (és ugye azt is hogy mennyi streamer / nagy portál mennyi pénzt kapott, hogy ezt a játékot pozitívan értékelje) de egyszerűen fel nem fogom, hogy miként lehet 8 pontot adni egy SZEREPJÁTÉKRA, aminek a párbeszédei olyanok, mintha 5 évesek írták volna. Ha már RPG, akkor visszakerestem a Baldur's Gate 3 tesztjét - nyilván 10 pontos - na ezt a két játékot nem 2 pont, hanem egy univerzum választja el egymástól. És nem nem érdekel a LMBTQXYZ321 bullshit... az egyrészt volt a fentebb említett BG3-ban is (emészthetően tálalva), másfelől odáig gyakorlatilag el se jutottam, annyira bugyuta ez a játék, hogy 5 óra arckaparva véghezvitt játék után feladtam a küzdelmet.
Mondanám, hogy várom az új Mass Effect-et, de ezek után azt kívánom bárcsak bedőlne.
#17: Látom nagyon nem birtad ki, biztos nagyon viszketett . Én is így gondolom arról amit te írtál szóval engedjük el. Ahogy látom hobbid, hogy csak te neked lehet igazad és semmi se jó. Az a tipikus rossz öregember aki azért cirkuszol mert a gyerekek túl hangosan játszanak kint. Neked legyen igazad a Föld is legyen lapos.
Játszottam eleget a játékkal és ha eltekintünk minden woke és ideológia nézet erőltetésétől (ami elég nehéz mivel a játék része) ez jóindulattal közepes játék. A harcrendszer amit mindenhol pozitívként hoztak fel egy unalmas monoton szar. Semmi másból nem áll mint támadás/támadás/dodge, a parry hihetetlen megbízhatatlan és gyengén van implementálva. A detonation effektek miatt a harcban alig lehet látni pl a hit markert ami melee karakterrel elég fontos lenne.
De azt se olvastam sehol hogy a játék menübe lépése és kilépése gyakorlatilag több másodpercet vesz igénybe. Más játékokban ennyi idő alatt betöltök egy állást is. PC-n játszottam SSD re rakva elég erős gépem van nem hiszem hogy nálam lenne csak probléma.
Rengeteg negatívum mellett amit fél óráig lehetne sorolni van egy két jól kivitelezett dolog a játékba de bármi sértés nélkül aki szerint ez egy jó játék vagy esetleg "Bioware eddigi legjobb játéka" az az ember nem beszámítható vagy az elmúlt 3 évben kezdett el játszani.
#12: Mivel meg lettünk kérve, hogy hagyjuk a témát, nem reagálok érdemben, hogy miért orbitális baromság lényegében minden, amit leírtál.
#16: "teszem azt egy Witcher se a klasszikus értelemben vett RPG, ott se lehetsz “akárki”, de ettől még az is jó játék"
Egyrészt a Witcher egy fix karakterrel indul, ami sosem állította, hogy lehetsz más is, mint Geralt. Másrészt még a fix karakterre is nagyobb ráhatásod lehet, mint a Veilguard Rookjára A játékban a dialógusok választási lehetőségei többnyire kimerülnek abban, hogy
1. Igen (lelkesen)
2. Igen (viccesen)
3. Igen (óvatosan)
"Azt megértem hogy valaki a régi után mást várt, és csalódott, de ettől még ez egy jó játék."
Szóval: "azt megértem, hogy valaki a Formula-1 2024 című játékban Formula-1 versenyeket várt, de attól ez még egy nagyon jó looter shooter"
"Azért az se lenne igazságos egy játék értékelésénél ha egy már létező IP-t használ fel, hogy azt néznénk hogy a többi részhez képest mondjuk más."
Mááááár miért is nem? Az Inquisition-ből 12 millió példány fogyott. Megvolt a törzsközönség (nem is kicsi), aki azt várta, hogy a Dreadwolf az Inqusition által felvezetett sztorit fogja lezárni. Erre kukázták az egészet, és előálltak ezzel a Veilguarddal. Kirúgták az összes jelentősebb írót aki valaha dolgozott Dragon Age játékon, kidobták az összes korábbi játékosdöntést (az a három, ami átemelhető az Inqusition-ből, nem csak számában kevés, de a gyakorlati ráhatása a Veilguard eseményeire is a nullához konvergál), és hardcodeolták a játékoskaraktert egy olyan szériában, aminek mindig az volt az egyik legvonzóbb része, hogy mekkora szabadságot adott. Itt még a seggfejként viselkedő karakterekkel se lehet kicsit bunkóbbnak lenni.
#9: Ma már szinte minden játék tartalmaz RPG elemeket, nagyon, de nagyon kitágult ez a zsáner. Ha mindenáron ebbe akarsz belekötni, teszem azt egy Witcher se a klasszikus értelemben vett RPG, ott se lehetsz “akárki”, de ettől még az is jó játék. Azt megértem hogy valaki a régi után mást várt, és csalódott, de ettől még ez egy jó játék. Azért az se lenne igazságos egy játék értékelésénél ha egy már létező IP-t használ fel, hogy azt néznénk hogy a többi részhez képest mondjuk más. Az persze normális ha valakinek nem jön be a változtatás.
Ez egy valódi pontos értékelés róla.
Most látom, hogy 8 pontot kapott ezen a siteon.. :D
4 is erős lenne.