A Unity biztonsági rése miatt az Obsidian levette több játékát a digitális áruházakból
- Írta: Baraaju
- 2025. október 4.
Az Obsidian Entertainment nem akarja a véletlen szerencsére bízni a dolgokat, így a fent említett játékait inkább eltávolította a digitális boltokból. A csapat X-oldalán közzétett fejlesztői közlemény szerint ugyanis van most egy súlyos biztonsági rés a Unity motorban, ami durva sebezhetőséget és kockázatot jelent számukra. Ennél részletesebben viszont nem magyarázták el a szitut.
A stúdió kihangsúlyozta, hogy a játékok eltávolítása egy elővigyázatossági lépés volt, és természetesen később, amint befoltozták azt az ominózus rést, az érintett címeik visszakerülnek majd az áruházakba. Azt pedig külön kérték a játékosoktól, hogy a javítás megjelenése után frissítsék a telepített verziókat, mielőtt újra elindítanák azokat.
Vannak egyébként az eltávolított játékok listáján olyanok is, amik nem teljes egészében a Unityben készültek. Ilyen az Avowed is, ami Unreal Engine-t használ, viszont a digitális artbookja Unity-alapú, szóval emiatt az is érintett. Azonban ott van mondjuk a Pentiment, ami 100%-ban Unity engine-es, vagyis érthető módon teljesen elérhetetlenné kellett tenni.
Az Obsidian azt mondja, hogy a döntés kellemetlen, de elengedhetetlen a játékosok adatbiztonsága érdekében is. A javítások máris folyamatban vannak, és reményeik szerint a játékok hamarosan újra elérhetők lesznek minden digitális platformon.
A pontos lista így néz ki:
- Grounded 2 Founders Edition
- Grounded 2 Founders Pack
- Avowed Premium Edition
- Avowed Premium Edition Upgrade
- Pillars of Eternity: Hero Edition
- Pillars of Eternity: Definitive Edition
- Pillars of Eternity II: Deadfire
- Pillars of Eternity II: Deadfire Ultimate
- Pentiment






Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.