Röviddel a PS5-ös verzió megjelenése előtt kikerül a Game Passből a S.T.A.L.K.E.R. 2

  • Írta: zoenn
  • 2025. november 4.
  • Hír
Link másolása
A Microsoft bejelentette, hogy négy másik játékkal együtt a S.T.A.L.K.E.R. 2 : Heart of Chornobyl is kikerül a Game Pass játékkatalógusából. Az időzítés meglepő, hiszen még ebben a hónapban érkezik a lövölde PS5-ös változata.

Abszolút előre nem látható lépésként a S.T.A.L.K.E.R. 2 : Heart of Chornobyl még ebben a hónapban kikerül a Game Pass kínálatából, így azok az előfizetők, akik eddig a szolgáltatáson keresztül jutotta a GSC Game World lövöldéjéhez, kénytelenek lesznek megvásárolni azt, ha folytatni szeretnék a játékot. 

Az időzítés meglepő, lévén november 20-án érkezik PlayStation 5-re a S.T.A.L.K.E.R. 2 : Heart of Chornobyl. A Game Pass-tagok most különösen nehéz helyzetben vannak, vagy megbarátkoznak a gondolattal, hogy meg kell venniük a játékot, vagy nem tudnak tovább játszani vele. Tény, hogy ha a játékosok szemszögéből nézzük elég fura helyzet állt elő, hiszen szokatlan, hogy egy első napi megjelenés ilyen korán kikerül a játékkatalógusból. 

A Game Passből való kilépés lehetővé teszi, hogy a PS5-ös verzió ne induljon kiskereskedelmi hátrányból, hiszen teljes áron kínálhatják a boltokban. A hirtelen változás azonban nem vet jó fényt a Game Pass létjogosultságára, mivel a korai felhasználók mondhatják, hogy félrevezették őket, ráadásul az Ultimate-előfizetés ára is jelentősen megdrágult ősztől. 

A Microsoft a további címeket is törli a Game Passből november 16-án: Football Manager 24, Football Manager 24 Console, Blacksmith Master (Game Preview), Frostpunk és Spirittea.

4.
4.
Robilluma
#2: A cikk lényege nem a GP szolgáltatás alapszintű ismertetése (az itt 20+ éve cikkíró hidd el tisztában van vele), hanem a STALKER 2 váratlanul csak egy éves GP exkluzivitása és az ezzel egyidejű PS5 megjelenés. Mivel így nemhogy nem óccóbb az Xboxosoknak/GPosoknak, de instant mindenkié is lett. Egy igazi zabszem a seggbe és GP értékcsökkentő jelenség.
Így az utolsó (és az első) mondatod nemcsak irritálóan provokatív de kissé butus is.
3.
3.
KopyAti
Helyes! Tessék csak megvenni, aki nyomni akarja.
2.
2.
Sakee
Ismét egy tapasztalt cikkíró. Igen, a gamepass egy ideiglenes könyvtár amibe jönnek és mennek is játékok. S ez most kikerül. Talán majd jön is vissza. Lásd pl GTA5. Persze az áremelés miatt gondolom az író is azt hiszi,minden marad örökre benne. Kis butus, tanulj még.
1.
1.
ATi0021
Még jó, hogy több a gamepass ára. Volt egy jó rendszer, nem értem miért ölte meg az MS. Voltak saját címek, de most már ott tartunk hogy a minden egy Xbox kampány része lett a PS5 is.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...