HWSW Informatikai Kerekasztal: ASIMOV világa - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ASIMOV világa

#1 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 15. 15:40

Nemtom a most felnovekvo generaciobol ki az aki meg olvas konyveket, de remelem Isaac Asimov nevet mindenki ismeri. Kiutazasomkor a repuloteren vettem egy Asimov konyvet The Complete Robot cimmel. Vannak benne kiadatlan tortenetek is. Nem lehet megfogalmazni azt amit ez az ember teremtett. A robotok vilagat. Pl Asimov-tol szarmazik a "robotics" kifejezes amit azota tudosok ezrei hasznalnak szakkifejezeskent. Asimov teremtette meg a 3 alap torvenytm, ami azota is a robot kutatok/fejlesztok legfobb alapkove. Emberunk olyan dolgokat tett le az asztalra amit talan meg egy iro se tudott. Megteremtette a robotikat! Erdekes oldalrol kozeliti meg a torteneteivel ezt a temat, a lelki, a robot szemszogebol, es valahol meg egyutt is erzunk veluk. A hideg razza az embert amikor egy-egy tortenet vegere er, es felismeri a robotokban rejlo lehetosegeket es veszelyeket. Remelem lesznek akik a temahoz tudnak szolni, es akik meg nem ismerik azok most azonnal menjenek el boltba es vegyek meg az elso Asimov kotetet ami a kezuk ugyebe kerul!
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#2 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 15. 15:55

hehe, Asimov egy zseni. épp most vettem elö a komplett robot birodalom alapitvány unverzum negyedik kötetének befejezését. zseniális. a robotok még csak a kezdet, amilyen vizioi vannak a jövöt illetöen, az egyszerüen leirhatatlan, döbbenetesen jo és megfogo. eloszor én is sajnáltam hogy vége lett a robotos történeteknek, de a lényeg csak ezután jon! :Đ
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#3 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 15. 19:00

ugy latszik a mai generacio mar nem erdekelt ilyen foldi dolgokban mint a remek konyvek :Đ
pedig nem tudjak mit hagynak ki az Asimov konyvekkel :-D
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#4 Felhasználó inaktív   Kerub 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 00:15

Idézet

ugy latszik a mai generacio mar nem erdekelt ilyen foldi dolgokban mint a remek konyvek :-D
pedig  nem tudjak mit hagynak ki az Asimov konyvekkel :D
Nem értem miért kell ócsárolni a mai generációt. Lehet, h kevesebben olvasnak könyvet de vannak (és az ismeretségi körömben elég sokan) aki olvasnak. Egyébként Nagyon szeretem Asimovot. Egyk kedvenc sci-fi írom Herbert mellett :Đ
Szerintem.

#5 Felhasználó inaktív   General Thomas 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.941
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 00:20

én is elég sokat olvasok, bár még Asimovot nem olvastam, csak hallotam róla, de gondolkodok rajta hogy mjad kipróbálom az egyik könyvét, és egy fokig kételkedem benne hogy meg fogom érteni teljesen, bár azért a könyveket full értem ált. de egy "nehéz" olvasmányban már nem biztos.Kép
majd kiderül hogy mi lesz
"Az élet szép, csak mindig jön valami és elszúrja" Myko Alto

"Did you know your phone is dead? Do you ever recharge the batteries?"
"They recharge? I just keep buying new phones."
House MD

#6 Felhasználó inaktív   Scoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 07:12

Asimov egy hihetetlenül komplex és a scfihez képest valós világot hozott létre. Mi sem jellemzi ezt jobban az, hogy épp tegnap olvastam egy hírt, melyben arról írtak, hogy a japánok már azon gondolkodnak, hogyan tudnák a három alaptörvényt beépíteni az egyre fejlettebb robotokba.
Egy valamire viszont fel kell készülni ha valaki belevág az életművébe: a robotok, birodalom, alapítvány történetek bizony rengeteg oldalt és rengeteg könyvet ölelnek fel. Nem kis kitartás kell a végigolvasáshoz, ráadásul nem is a legkönnyebb olvasmány. De nagyon megéri.
Egyébként szerintem a mostani fiatalok is olvasnak Asimovot. Ha nem így lenne akkor a Szuktis kiadó nem adná ki újból az összes történetet.

#7 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 09:56

Én karácsonyra szerettem volna megkapni a Galaktikus Enciklopédia első kötetét, ám az Alapítvány-trilógiát kaptam meg végül. És nagyon örülök neki! Ahogy olvastam (még nem haladtam annyit előre benne) ez a kötet a Galaktikus Enciklopédiák előzménye, lévén e könyvekben írják meg őket! Kép Elképesztő. Az első Alapítványt Asimov '51-ben írta meg - itt jön a zsenialitás: már olyan régen egy olyan fantasztikus világot álmodott meg, amit szerintem még Lucas is messze megirigyelhetne a maga műfajában. A legjobb!! Kép


#8 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 10:24

Lucas egész más stílusban dolgozik, és egészen más univerzumot álmodott meg.

#9 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 10:33

Idézet

Lucas egész más stílusban dolgozik, és egészen más univerzumot álmodott meg.
Ezért írtam, hogy a saját műfajában. Végső soron ugye mindkettő sci-fi, és szerintem Asimov univerzuma sokkal izgalmasabb, mint Lucasé. Azért is írtam, hogy szerintem még Lucas is megirigyelhetné. :Đ


#10 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 06. 16. 12:05

Nekem sajna csak 1 könyvem van töle a Robbanó Napok. De szivesen átrágnám magam a többi könyvén is.Kép

#11 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 13:51

Idézet

Én karácsonyra szerettem volna megkapni a Galaktikus Enciklopédia első kötetét, ám az Alapítvány-trilógiát kaptam meg végül. És nagyon örülök neki! Ahogy olvastam (még nem haladtam annyit előre benne) ez a kötet a Galaktikus Enciklopédiák előzménye, lévén e könyvekben írják meg őket! Kép Elképesztő. Az első Alapítványt Asimov '51-ben írta meg - itt jön a zsenialitás: már olyan régen egy olyan fantasztikus világot álmodott meg, amit szerintem még Lucas is messze megirigyelhetne a maga műfajában. A legjobb!! Kép
nem egészen jol tudod. az Encyclopedia Galactica magában foglalj a teljes robot alapitvány birodalom univerzumot. eredetileg kulonállo sorozatoknak indult, de az a durva, hogy a végén mégis össze lehetett füzni egy kerek történetté. a többi müveit más néven, de szintén kiadja a szukits, valamint az EG Alternativa sorozatban pedig más szerzök Asimov világába illö regényei találhatóak meg.
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#12 Felhasználó inaktív   Avium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.232
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 15:11

orulok h ennyien hozzaszoltatok. mostmar bevallhatom csak provokaltalak benneteket a masodik hozzaszolasommal, eszem agaban nem volt senkit lenezni vagy megserteni :Đ

szerintem nem bonyolult nyelvezet amit Asimov hasznal, bar en angolul olvastam idaig mindent tole

mindenesetre rengeteg konyve es kotete letezik, talan egy elet is keves mindet elolvasni, de en rajta vagyok :-D
Through war we will teach your heresy. 通过战争我们教会你异端 Through battle we will teach your frailty. 通过交锋我们教会你脆弱 Through death we will teach your fate. 通过死亡我们教会你命运

#13 Felhasználó inaktív   Nilraen 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 01. 19:14

hali!
lenne egy kérésem.mivel nekem megvan az Asimov könyvek nagyrésze régi kiadásban, nem szeretném megvenni a mostanában kiadott időrendben összegyűjtött változatot, viszont szeretném tudni hogy milyen sorrendben követik egymást a művek. szóval nagyon megköszönném ha vki leírná, vagy egy linket adna, vagy valahogy segítene!
"Aki magától nem fedezi fel Tolkien világát, annak megtanítani nem lehet."

#14 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 02. 21:03

Idézet

Idézet

Én karácsonyra szerettem volna megkapni a Galaktikus Enciklopédia első kötetét, ám az Alapítvány-trilógiát kaptam meg végül. És nagyon örülök neki! Ahogy olvastam (még nem haladtam annyit előre benne) ez a kötet a Galaktikus Enciklopédiák előzménye, lévén e könyvekben írják meg őket! Kép Elképesztő. Az első Alapítványt Asimov '51-ben írta meg - itt jön a zsenialitás: már olyan régen egy olyan fantasztikus világot álmodott meg, amit szerintem még Lucas is messze megirigyelhetne a maga műfajában. A legjobb!! Kép
nem egészen jol tudod. az Encyclopedia Galactica magában foglalj a teljes robot alapitvány birodalom univerzumot. eredetileg kulonállo sorozatoknak indult, de az a durva, hogy a végén mégis össze lehetett füzni egy kerek történetté. a többi müveit más néven, de szintén kiadja a szukits, valamint az EG Alternativa sorozatban pedig más szerzök Asimov világába illö regényei találhatóak meg.
Igen, azóta rájöttem, hogy nagyon durván félreértettem valamit. Én történetben gondoltam az enciklopédiára, mert ugye ott Seldon után elkezdik írni ezeket a könyveket. Azóta rájöttem, mi tévesztett meg, sorry. :Đ

Elolvastam az első Alapítvány könyvet, mindjárt befejezem a folytatását is, az Alapítvány és a Birodalom c. novellát.

Egyébként érdekesség, hogy sok összefüggés található az univerzum és a mohamedán vallás között. Van ott a Galaktikus Szellem és egyetlen prófétája, Hari Seldon, aki azután, hogy senki nem érti meg az ő pszichiohistóriai jóslatait, a Terminusra "menekül", hogy kibontakozzon ott egy új kultúra. Töri óra: egy az isten Allah, és prófétája Mohamed. Mohamed Kr. E. 600-ban futott Mekkába Medinából (lehet fordítva volt, javítsatok ki - nem egészen emlékszem), mert Medinában nem értették meg magyarazátatá. Mekkában viszont elfogadták és kifejlődött a mohamedán hit. Biztosan van még milliónyi párhuzam, s lehet sokak szerint hülyeség amit itt leírtam, de szerintem van rá esély, hogy Asimov erre a vallásra épített eredetileg.


#15 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 12. 10:03

Asimov kétségtelenül egy olyat alkotott, amilyet még előtte senki, nemcsak egy új világot, de a működését, fejlődését és romlását is megismerjük. Én ma fogom befejezni az Alapítvány és Birodalmat. Az a jó, hogy elkondolkodtat, viccel, de mégsem nevettet, és nagyszerűen fogalmaz. Már rég nem olvastam ilyen jó könyveket, és jó könyv számomra aranyat ér!



#16 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 12. 10:39

Idézet

Asimov kétségtelenül egy olyat alkotott, amilyet még előtte senki, nemcsak egy új világot, de a működését, fejlődését és romlását is megismerjük. Én ma fogom befejezni az Alapítvány és Birodalmat. Az a jó, hogy elkondolkodtat, viccel, de mégsem nevettet, és nagyszerűen fogalmaz. Már rég nem olvastam ilyen jó könyveket, és jó könyv számomra aranyat ér!
Ha javasolhatom, akkor mindenek előtt az Én, a robot c. könyvet olvasd el tőle. Na attól le fogod tenni az arcod :Đ Utána persze az Alapítvány könyvek jönnek :-D De azért az Elijah Baley történetei, az Acélbarlangokkal kezdve is olyan jók, hogy nem hittem el Kép

#17 Felhasználó inaktív   Roly 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.099
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 12. 11:39

Idézet

Már rég nem olvastam ilyen jó könyveket, és jó könyv számomra aranyat ér!
Gergő, ne kábíccsá!

#18 Felhasználó inaktív   Gery8 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 12. 11:40

Idézet

Idézet

Asimov kétségtelenül egy olyat alkotott, amilyet még előtte senki, nemcsak egy új világot, de a működését, fejlődését és romlását is megismerjük. Én ma fogom befejezni az Alapítvány és Birodalmat. Az a jó, hogy elkondolkodtat, viccel, de mégsem nevettet, és nagyszerűen fogalmaz. Már rég nem olvastam ilyen jó könyveket, és jó könyv számomra aranyat ér!
Ha javasolhatom, akkor mindenek előtt az Én, a robot c. könyvet olvasd el tőle. Na attól le fogod tenni az arcod :Đ Utána persze az Alapítvány könyvek jönnek :-D De azért az Elijah Baley történetei, az Acélbarlangokkal kezdve is olyan jók, hogy nem hittem el Kép
Nem kell félni, amíg van rá pénzem, elolvasom az összeset!



#19 Felhasználó inaktív   rollow 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 19. 12:42

Hali mindenki!

Szeretném eladni az ASIMOV gyüjteményemet! Kép Szukits kiadásban, minden rész meg van és hely szűke
miatt kénytelen vagyok tőlük megválni. Ezen kívűl még William Gibson- Neurománc gyüjteménye is meg van, illetve
Stanislav Lem féle gyüjtemény is.
Ha valakit érdekel, írjon a rollow@citromail.hu-ra.
Köszi

#20 Felhasználó inaktív   Scoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 19. 14:52

Idézet

Hali mindenki!

Szeretném eladni az ASIMOV gyüjteményemet! Kép Szukits kiadásban, minden rész meg van és hely szűke
miatt kénytelen vagyok tőlük megválni. Ezen kívűl még William Gibson- Neurománc gyüjteménye is meg van, illetve
Stanislav Lem féle gyüjtemény is.
Ha valakit érdekel, írjon a rollow@citromail.hu-ra.
Köszi

Asimovot eladni bűn! Inkább add el a házat és vegyél hitelből nagyobbat hogy elférjen a gyűjtemény. :Đ

Kép


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó