HWSW: Olcsó okostelefonnal próbálkozik a Nokia

  • Írta: fojesz
  • 2011. augusztus 1.
  • Hardver
Link másolása
Újabb symbianes okostelefont leplezett le ma az egykor szebb napokat látott Nokia. A finn gyártó újdonsága elsősorban a fiatalokat célozza, és az olcsó androidos készülékekkel egy árszegmensben versenyez, olvasható nagytestvérünk, a HWSW hasábjain. Lássuk, az első részleteket!

Ma újabb symbianes mobilról rántotta le a leplet a Nokia, az elsősorban fiataloknak, első okostelefonjukat vásárló felhasználóknak szánt Nokia 500 leginkább azoknak az androidos mobiloknak az ellenfele lehet, melyek távol-keleti gyártók termékeként, zömében szolgáltatói márkázással kerülnek a boltokba. A Nokia a világpremierrel egy időben Budapesten is bemutatta az újdonságot a sajtó képviselőinek, valamint a Facebook-közösség tagjainak.

A Nokia 500 a mai divatnak megfelelően teljes érintőkijelzős okostelefon, a 3,2 hüvelykes, 16:9-es képarányú TFT felbontása 640x360 pixel. A mobilba egy ebben a kategóriában szokatlanul erősnek számító, 1 GHz-es processzor kerül, ami tapasztalataink szerint így is kissé nehezen, akadozva birkózik meg a Symbian Annával érkező modernizált felülettel, a sebesség azonban a végleges szoftverváltozatok megjelenésével javulhat.

Érdekel, mire képes még a Nokia 500? Olvasd el a teljes cikket a HWSW-n!

27.
27.
dareal
#26: azt ne feledd, hogy még a mango-val is bőven a többi platform alatt lesz, szolgáltatások tekintetében.
26.
26.
simon 555
#24: már lépett abba az irányba azért is jön majd év végén(?) a Nokia Sea Ray WP Mangoval(WP 7.5) és szerintem simán helyt fog állni.igaz,hogy a proci csak 1 magos lesz de szerintem teljesen felesleges a 2 mag mivel a WP-nek bőven elég az 1 is a sima futáshoz.
25.
25.
Raidermeister
a nokiának át kéne gondolnia pár dolgot de az android eléggé rossz helyzetbe van a pereskedések miatt úgyhogy inkább társuljon a WP7-el

http://mobilarena.hu/teszt/hova_tovabb_android/kik_es_miert_vannak_mogotte.html
24.
24.
LtGlove
Jelenleg a Symbian tényleg nem alernatíva, az okostelefon piacon, az iPhone és az Androidos telók toronymagasan dominálják, bár utóbbiak kicsit szenvednek a szegmentációtól. A Windows Phone idén ősszel fog nagyot szólni a Windows integrálhatóságával, a magas üzemidővel, a fix hardverrel és a végre használható Mangó oprendszerrel. A Nokia is tolhatna ebbe az irányba és hagyhatná már végre a Symbiant békében nyugodni. Lehet, hogy viszik még lejjebb a cég árát addig, hogy megvegye őket a Microsoft.
23.
23.
nagyonfaya
#22: Wave I-em van. jelenleg 1.0-át használom, arra most még sokkal több app jön ki, mint 1.2-re. javult az utóbbi közel 1 évben eléggé. napi rendszerességgel nézem a kínálatot, azt vettem észre, hogy használhatóbb, "okosabb" programok jönnek ki folyamatosan 1.2-re is. így lehetséges hogy a közeljövőben frissítek egyet.
22.
22.
Quent1n
Okos emberektől kérdezem, mert én még így nem láttam leírva soha. Létezik ilyen, hogy "symbianes" ? Nem inkább symbianos?

simon 555: "a WP a jövő.jelenleg sikeres az android de már nem sokáig." Ezt ugye viccnek szántad? :D Az Android a jelen és egyelőre úgy tűnik a jövő is. A WP még bőven gyerekcipőben van pedig ugye nem tegnap kezdték az ipart. Az Android meg jött látott és földbe döngölte. Optimalizálatlan? Ez nem konzol ez oprenszer. Ahány teló annyi proci meg rom meg ram stb. nem lehet mindenre optimalizálni. A Windows 7 se megy minden gépen ez van, ahogy fejlődnek a szoftverek úgy kell alájuk a vas is. Androidból is van régebbi verzió régebbi hardverre.

Én nem vagyok Android fan de meg vagyok elégedve vele maximálisan. Kicsit olyan a telo mint a PC sajnos (fagyások, szoftver leállások, bizonytalanságok), de eddig mindenre találtam INGYENES programot. Az biztos, hogy időt és törődést igényel a teló amit inkább áldoz az ember a rokonaira, barátnőjére stb. A Nokia üzleti körökben még elég jól csengő név szerintem Symbiannal is van keresnivalójuk egyelőre. De ha a WP7 nem indul be hamarosan akkor bajba is lehetnek akár. Az biztos, hogy én nagyon sajnálom, hogy nem csinálnak Androidos telót igazi Nokia minőségben, erős telefonálási képességekkel.

nagyonfaya: Én Samsung Wave I-el szemeztem sokáig de az riasztott el a Bada-tol, hogy még a Samsung se állt mögé teljes mellszélességgel, így a szoftveres kínálat erősen foghíjas volt. Most jobb a helyzet már?
21.
21.
ATi0021
15. Ócska Android? Ejha micsoda nagy szavak egy olyan rendszert védve ami egyszerre csak egy programot tud futtatni. Ohh vagy ez már javításra került, hogy ilyeneket írsz? Vajon ezután milyen alapfunkció jön? WP7 abszolút bukta, ez van. És az is megdöbbentő, hogy ennyi idő se volt elég a Nokiának átállni rá. Csak nem túl nagyok az igényei a rendszernek?

Plusz az lenne égő, ha a WP7 laggolna, főleg hogy 100ezeres hardvert kellett a gyártóknak alárakni. Ebben az ár kategóriában tudtommal Androiddal sincs gond. :)
20.
20.
nagyonfaya
hát nemtudom...a Nokia nálam elvágta magát a Symbian-nal egy 5800XM-ben. szerettem azt a telefont, de amióta Bada-t használok, azóta csak androidot vagy badát ajánlok ismerőseimnek.
19.
19.
dareal
#15: nos, az eladások egyáltalán nem ezt mutatják, még a microsoft szerint is bukás a wp7.
érdekes mód én elégedettebb vagyok a desire-vel, mint az iphone-al. igaz, nem gyári romot használok.
táblák területén ipad a nyerő, windows ott jelen sincs.
vicces pl, hogy wp-n egy csengőhang még az iphone-nál is körülményesebb. ráadásul navigáció sem volt rá jó ideig, skype a mai napig nincs.
az a baj, hogy hiába okostelefon, jóval kevesebbet tud, mint a társai.
18.
18.
kharami
#15: Abban, hogy ha nincs megfelelő vas alatta teljesen igazat adok! Csak azokon az okostelefonokon fut jól a 2.2 2.3 amiben azért van hardver! Ráraknák egy sima régi galaxyra azon még a 2.2 is akad mint az állat! És valjuk be ilyen hááát instant androidos vodafonos csodamasinával nem sokat érünk! De ettől függetlenül választom a 2.2 androidot felfele mint a symbian ha lehet és tehetem, de ha kéne válasszak egy 5230 és egy ilyen vodás csoda androidos készülék között akkor egyértelmű a Nokia!
16.
16.
Speper
#15: Hát nem tudom honnan veszed ezt... nekem pl zte bladem van és semmi gondja nincs az androiddal. 1x-2x nagy ritkán nem olyan smooth de teljesen jól fut rajta a rendszer. A WP szerintem is egy jó rendszer de pl semmi testre szabhatóság nincs benne... mostani androidom pl úgy néz ki h iPhone unlocker, és WP7 style menü... ilyet kb egyetlen más rendszer sem tud, h úgy variálod a telefonod ahogyan neked jólesik!
15.
15.
simon 555
#9: hát inkább lássak WP-t a Nokián mint azt az ócska androidot...optimalizálatlan szar...
ha nincs elég vas alatta akkor akad mint az állat.a WP a jövő.jelenleg sikeres az android de már nem sokáig.
14.
14.
Giggsy
Nagyon sajnálom a Nokia-t. Olyan jók voltak régen, hihetetlen ügyesen küzdötték le magukat a béka segge alá. A mélyrepülésük közel van a MySpace-éhez, és ha ilyen rohadt makacsok maradnak, akkor talán verik is azt. Amúgy azt tudja valaki, hogy a finneknél mi ez az Android ellenesség?

Ui.: A telefon hardware-e elég jónak tűnik, kíváncsi vagyok mennyi ideig kell várni, hogy kijöjjön rá egy főzött Android ROM :)) Az okosok biztos megoldják majd valahogy a feltörését.
13.
13.
Speper
Na... ez elég gáz. Ilyen hardver tényleg ritka ilyen árban, a legközelebbi telefonban amiben 1GHz van az azt hiszem az Omnia 7-es, valamai 55 ezer forintért ha jól tudom már kapható is (függetlenül!). És ezen akad a rendszer? Egy ilyen vason? Mit gondolt a Nokia de most őszintén? Virág korát éli az Android, most kellene a Nokiának kiadni valami jó Androidos készülek! A WP7 Mango még esetleg kihúzza a bajból a gyártót, 50-50% erre az esély, de egy Android az biztos! Motorola is majdnem csődbe ment, kihoztak egy Androidos modellt azóta az él gyártók között szerepel. A hülye makacsságuk fogja a sírba vinni őket! Nincs akkora rajongó tábora mint az Apple-nek, hogy egy teljesen zárt rendszerrel életben tudjanak maradni a mai piacon.
12.
12.
kharami
#11: Egy 3D-s tetrisszel ami a Virtuális valóságon alapul és ugrálnod kell, hogy ne nyomjanak össze a darabok amit a haver irányit rád:D Nos azzal meg lehetne!:D
11.
11.
Tyebeca
Nem tudom mekkora pofon hiányzik még a Nokiának hogy végre észhez térjen. A symbian megbukott és szépen el kell temetni PONT. Win7 mobile sem főnyeremény de az még legalább viheti valamire.
Ez éppen olyan, mint ha valaki most tetris-t kezdene gyártani és abban bízna hogy meggazdagszik belőle :-D
10.
10.
sfmman
Hmmm erdekes... Angliabol olvasom a gamekapcsot, igy elsokezbol latom hogy errefele molten a mobilvilag helyzete. Most vettem 150 £ert ez Kb 45 eFt, HTC wildfire s-t. Hol van a symbian az android 2.3 his kepest? Csak ennyit kellene atgondolni nokiaeknal...
9.
9.
ATi0021
Na ezzel a lepéssel a Nokia tovább ásta a sírját. Hihetetlen, hogy nem veszik észre\fogadják el, hogy a Symbian megbukott. Vagy ott van ez a Microsoftos dolog, ami szintén elég bukta szagú. Véleményem szerint jelenleg sokkal jobban járna a Nokia ha elkezdene végre Androidba gondolkozni. Most ez kihozzák 50-ért, és közbe ebben az árba a többség inkább vesz HTC Wildfire-t, Galaxy Ace-t, de meggyezem már az SE X10 sincs messze ettől az ártól. Ami mint tudjuk azért komolyabb készülék, főleg hogy most kapott hivatalos 2.3-at is.

Nekem jelenleg egy X8-am van, igazából csak kellett valami olcsó Androidos telefon. De hogy őszinte legyek, még egyszer megvennék inkább az X8-at, mint ez a Nokiát még akkor is ha egy árba lennének. Főleg, hogy az X8-on elég sokat lehet javítani például egy Froyobread és pár kiegészítő telepítésével. Bár tény, hogy az autófókusz és led hiányzik, de az is tény hogy cserébe olcsó volt a teló.
8.
8.
kharami
A symbiannal semmi gond nem lenne, ha nem lenne ilyen lassú!:(( Inkább vennék ilyet mint májkrémszaftos winfosos telót!
7.
7.
mdr88
soha nem volt Nokiám és nem is tervezem hogy lesz... de a cikkhez szólva... én nem értem, hogy egy Nokia miért nem veszi észre, hogy az Androidos okostelefonokat veszik mint a cukrot... az még semmi, hogy erőltetik a Symbian-t de leszerződnek a mikrofossal, hogy majd a Nokia dobálja ki a mobilWin7-es mobilokat :D vicces
6.
6.
LtGlove
Inkább veszek ZTE Blade-et, mint ilyen fostalicskát.
5.
5.
Giggsy
#2: Azokhoz képest lehet, csak ez inkább a ZTE Blade-del, meg SonyEricsson Xperia X8-cal kell versenyeznie, azokhoz képest már nem olyan jó ez az ár. Arról már nem is beszélve, hogy én pl az Xperia X10-emet 66 ezerért vettem és azon nem egy kihalófélben lévő oprendszer van.
4.
4.
ZERO88
Mi a szarnak erőltetik a Symbiant amikor már régen megbukott??
3.
3.
Matt8888
én anno az n8-t 100 ért vettem
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...