Ezúttal is az érintett munkavállalók közösségi médiában tett bejegyzéseiből értesültünk róla, hogy több ember elveszítette állását a a Firaxison belül. Az egyikük a korábbi író, Emma Kidwell, aki közel öt évig dolgozott a Civilization fejlesztőjénél, és az utolsó két nagyobb címen (Civ7, Marvel's Midnight Suns) munkálkodott.
Bár a stúdió egyelőre nem kommentálta a hírt, a 2K Games megerősítette az elbocsátásokat, aki szerint a csapat átszervezése és a fejlesztési folyamatok további optimalizálásának érdekében történt mindez. Pontosan nem tudni még, hány dolgozónak mutattak ajtót.
A Firaxis legutóbbi címe, a Civilization 7 idén jelent meg, ám a játékosok visszajelzései nem voltak a legjobbak. A gyért tartalmon kívül a felhasználói felületet érintették a kritikák, és nagy általánosságban akadt még vele tennivaló bőven. A srácok azóta is dolgoztak a hibajavításokon, ám ennek egyik negatív hozadéka az volt, hogy letiltásra került a platformfüggetlen többjátékos mód a PC és a konzolok között.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.