A jövő héten érkező Highguardnak meglepően szigorú biztonsági követelményei lesznek

  • Írta: Baraaju
  • 2026. január 23.
  • Hír
Link másolása
A The Game Awards végén bejelentett Highguard, az Apex Legends és a Titanfall korábbi fejlesztőinek új, ingyenes hero shootere PC-s futtatásához a Secure Boot, a TPM 2.0 és az Easy Anti-Cheat együttes használata szükséges.

A három biztonsági szoftver egyidejű futtatása a legtöbb modern, Windows 11-et futtató PC esetében nem jelenthet semmiféle gondot, de még így is sok játékos számára kizáró ok lehet. A Secure Boot kernel szintű hozzáférést biztosít az anti-cheat technológiának, ami bizonyos adatbiztonsági és adatvédelmi aggályokat vet fel. Ezenkívül a régebbi számítógépek egy része nem támogatja a TPM-et vagy a Secure Bootot, így ezek automatikusan kiesnek.

De legrosszabbul a Linuxos játékosokat érinti a döntés. Bár Linuxon is létezik Secure Boot, a Highguard kizárólag Windowsra épít, így a játék natív módon nem futtatható ezen a rendszeren. Léteznek kerülőmegoldások, például virtuális gépek vagy streamelés, de ezek nem jelentenek vállalható alternatívát az átlagos felhasználók számára.

A fejlesztők oldaláról viszont  a szigorú védelem indoka is megérthető, ugyanis egy free-to-play játékban a csalók elleni küzdelem az átlagosnál is fontosabb. Korábban Tim Sweeney, az Epic Games vezérigazgatója is kommunikált arról, hogy kernel szintű védelem nélkül nehéz hatékonyan fellépni a csalások ellen.

A Highguard ezzel együtt elég nehéz helyzetben van. Noha a Linuxos játékosok aránya alacsony, a negatív fogadtatás csökkentheti az indulás lendületét. Ráadásul már így is sokan berágtak a játékra, amiért utolsó, nagy bejelentésként harangozták be a TGA eseményén.

1.
1.
Krumplistarkedli
Laikus szemmel ez egy Paladins klón, semmi újat nem mutat a hasonló stílusú játékokhoz képest, egy kaptafára megy mind. Már csak ez hiányzott, így sincsen elég az ilyen játékokból.. Bezzeg egy Rumbleverse klónt nem tudnak csinálni...hiába, nincs rá akkora igény...sajnos.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...