SGF 2025: A The Witcher 4 techdemója nem a végleges verziót reprezentálja

  • Írta: zoenn
  • 2 napja
  • Hír
Link másolása
A State of Unreal bemutatón elképesztő minőségű techdemót villantott a CD Projekt RED a The Witcher 4-ről, amit az Unreal Engine 5.6-os verziója hajt meg. Számos részletre derült fény a játékkal kapcsolatban, és stúdió is tiszta vizet öntött a pohárba.

Alaposan felkavarta az állóvizet, amikor az Epic Games State of Unreal bemutatóján előkerült a The Witcher 4 játékmenete is. A készülő szerepjáték az Unreal Engine 5.6-os verziója mozgatta meg, nem is akárhogy, ám fontos hangsúlyozni, hogy ez csak egy demó, és a nyitott világú designt a jövőben még tovább fejlesztik a lengyelek az Epic Gamesszel közösen. Azaz, nem biztos, hogy pont így fog kinézni a The Witcher 4 végleges változata. 

Ahogy a CD Project RED szóvivője a VGC-nek elmondta, "ez egy technikai bemutató, és egyben az első betekintés a The Witcher 4-et működtető élvonalbeli technológiába - de nem magába a The Witcher 4-be"

Ehelyett a rajongóknak úgy kell rá tekinteni, mint egy erős alapra, amire a jövőben építkezni fognak. A nyílt világú designt továbbfejlesztik, valamint az Unreal Engine 5 segítségével fejlesztett alapvető rendszereket és funkciókat is. 

"Nagyon büszkék vagyunk erre a korai mérföldkőre, és izgatottan várjuk, hogy bepillantást engedjünk néhány olyan klassz technológiába, mint a MetaHuman, az UAF, a Nanite Foliage, a Smart Objects, az ML Deformer és a FastGeo Streaming, melyek segítenek formálni a The Witcher jövőjét". 

A fejlesztők az Eurogamernek erősítették meg, hogy a techdemó 60 fps-sel futott a sztenderd (tehát nem Pro) PlayStation 5-ön, bekapcsolt ray tracing mellett. Ez az a teljesítmény, amit célul tűztek ki, de még túl korai megerősíteni a pontos specifikációkat platformonként. A cél az, hogy gyönyörű és gördülékenyen játszható végeredményt kapjunk. 

Az előzetesben láthattuk Lan Exetert, a Kovir régió téli fővárosát. Bizony, a folytatás Kovirban játszódik majd - ezt már maguk a fejlesztők is megerősítették. Mint ismert, a királyság és Poviss a kontinens legészakibb pontján található, a Sárkány-hegységen túl. Roppant beszédes hát, hogy miközben Ciri a hófödte hegyek mögötti városra pillant, egy sárkány repül el felette. Kovir ismerősen hangzik, hiszen a The Witcher 3-ban Triss Merigold is utalt rá, mivel a varázslónőt felkérték, hogy Tancred király udvari tanácsadója legyen. Geralt viszont nem szeretne letelepedni itt, ám Ciri már más tészta ugye. 

Ha már Ciri: a rajongók észrevehették, hogy némileg megváltozott a hölgy fizimiskája tavaly óta. Ez bizony nem véletlen, a CD Projekt RED hallgatott a rajongók panaszaira és a The Witcher 3-ban látott arcát hozták vissza, pár apró változtatás mellett. 


Ez a hír a Summer Game Fest-közvetítésünk része. Ha lemaradtál valamiről, irány az aloldalunk, ahol egy helyen találod meg az összes bejelentést és látnivalót az eseményről!

2.
2.
silkgoat
#1: Es ez a woke ez most itt van a szobaban koztunk es meg tudna mutatni mertre van? :D
1.
1.
Doomsayer
Igen, arról én is akartam szót ejteni, így 2025 nyarán, hogy nehogy azt gondolja valaki, hogy a Witcher 4 alap PS5-ön majd bekapcsolt RT mellett 60-al fog futni úgy, hogy még headroom-ot is hagytak a gameplay-nek, ahogy mondták. Mindezt UE 5-ön. Ahhoz a motorhoz nem elég a PS5/XSX proci ma sem, nemhogy később. Csak mielőtt elindul a bősz visítás megint, hogy mennyire átverték szegényeket.... Ez, ha így fog kinézni még RT nélkül sem lesz 60 fps 1080p-ről skálázva. Mindettől függetlenül nem hazudnak, mert ez még csak egy ilyen összedobott tech-szelet és ez tényleg úgy fut, de a kész játék az open world-éjjel-nappal-időjárás-szél-npc-élővilágAI-ellenségAI és akármi szimulációkkal együtt nem így fog.

Annak egyébként örülök, hogy nem a woke Ciri-t tették be, de biztos azért van, mert meg akarják majd próbálni eladni a játékot és azt csak így lehet. Másrészt meg azon agyaltam, hogy mi lesz, ha genváltás környékére gurulnak be megint a játékukkal, mert akkor meg újfent állni fog a bál. Most pl PC-n az óta is teljes gyűlölettel és erővel és a sötétség legmélyéről érkező lendülettel tombol sok ember, mert a 8 éves kártyáikon nem mennek a legújabb RTX-es játékok, szóval a baj nem kicsi ezzel a generációval. De reméljük majd amire ez megjelenik, majd jobb lesz a helyzet.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...