A Sony szerint a Switch 2 teljesítménye kevés a megfelelő nagyképernyős élményhez

  • Írta: zoenn
  • 17 órája
  • Hír
Link másolása
Nemrégiben kapták mikrofonvégre a Sony Interactive Entertainment új elnők-vezérigazgatóját, akik megkérdeztek arról, hogy aggódik-e a Switch 2 térnyerése miatt. Szerinte a PS5 teljesítményénél kezdődik a nagyképernyős játékélmény.

A Switch 2 a múlt héten jelent meg, és máris hardverértékesítési rekordokat döntöget globálisan és az anyaországban, Japánban is. Az új konzol egyre közelebb került a modern platformok elvárásaihoz, habár a nyers teljesítmény tekintetében még mindig a PS4-hez áll közelebb, noha már széles választékban kínál third-party játékokat is. 

A Sony üzleti szegmensének pénteki találkozóján a SIE új elnök-vezérigazgatóját, Hideaki Nishinót arról kérdezték, hogy aggódik-e amiatt, hogy a Nintendo Switch 2 továbbfejlesztett specifikációi és a külső kiadókkal való jobb kapcsolata keményebb versenyt jelent-e a jövőben a PlayStation számára. 

Nishino szerint nincs mitől tartani, és nagyszerű dologa, ha az emberek új cuccokat dobnak piacra, azonban a Sonynak differenciált stratégiája van, úgy gondolja, hogy egy PS5-szintű teljesítmény szükséges a remek nagyképernyős élmény eléréséhez, ami egyedülállóvá teszi a saját konzoljukat a riválisokéval szemben. 

A Sony kiadói stratégiája is a többplatformos működés felé tolódik el, noha egyes befektetők aggódnak amiatt, hogy a Nintendo elorozza tőlük a fiatalabb játékosokat, akik később "nem állnak át" a PlayStationre, így a piaci részesedésük csökken. A vezérigazgató viszont nem így látja, alkotóik folyamatos támogatásával a PlayStation továbbra is lehető legnagyobb tartalomválasztékot fogja kínálni. 

Mi a helyzet a PC-sekkel?

A PlayStation stúdióvezetője, Hermen Hulst elmondta, hogy a platformtulajdonos a jövőben is "nagyon átgondoltan" fogja kiválasztani, hogy mely játékokat portolja PC-re, mivel egyensúlyt szeretnének teremteni a közönség növelése a PS5 értékeinek védelme között. Emellett folyamatosan keresnek új módszereket arra, hogy megismertessék a frencsájzaikat más játékosokkal. 

A havi játékosszámot tekintve a PS5 már megelőzte elődjét is

Noha tavaly még nagyjából fele-fele arányban osztozkodott a PS4 és a PS5 a havi felhasználók számában, most már többen használják a legújabb konzolt. A PS5-nek 124 millió aktív felhasználója van, míg ez a szám tavaly 97 millió volt. Az elnök szerint ezek a játékosok nagyon elkötelezettek, többet költenek tartalmakra és szolgáltatásokra, mint az előző generációban. 

A Sony elkötelezett a hagyományos konzolok iránt

Nishino szót ejtett a jövőbeli konzolstratégiáról is, és a cég elkötelezett, hogy "új és továbbfejleszett módokat" kínáljon a videojátékozáshoz - a platform jövője tehát az első helyen áll, ami elsősorban hagyományos konzolt jelent. Noha a felhőalapú játékot is életképes lehetőségnek tartják, de a teljes hálózat stabilitása nem rajtuk múlik, és a hagyományos konzolmodellhez képest a magasabb játék/idő költség továbbra is kihívást jelent sokak számára. 

"Úgy véljük, a játékosok többsége továbbra is helyben futtatva szeretné élvezni a játékot, hálózati feltételektől való függés nélkül. A PS5 és a PS5 Pro ezt a tézist is igazolta." - fogalmazott Nishino.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...