Újabb pert kapott a nyakába az Activision Blizzard

  • Írta: fojesz
  • 2022. május 5.
  • Biznisz
Link másolása
New York város nyugdíjalapja - amely maga is részvényes a cégben - beperelte az Activision Blizzardot, mondván a kiadó vezérigazgatója áron alul adja el a céget, hogy megússza a felelősségre vonást a korábbi balhék miatt.

New York városa beperelte az Activision Blizzardot (via Axios), miután a nyugdíjalapja miatt maga is érdekelt a cégben. A vád szerint a kiadó vezérigazgatója, Bobby Kotick (és az igazgatótanács) szándékosan pörgette és lényegében áron alul adta el a Microsoftnak a céget, azért, hogy megússza a felelősségre vonást a korábbi balhék miatt - emellett pedig anyagilag is jól jár az üzlettel.

A per célja, hogy az Activision Blizzard nyújtsa át neki azokat a dokumentumokat, amelyek a felvásárlással és a különféle visszaélésekkel kapcsolatban születtek, és amelyek alapján kivizsgálhatják mindezt. Az Activision Blizzard természetesen vitatja a vádakat, ennél több kommentárt azonban nem fűzött az ügyhöz egyelőre. Kíváncsian várjuk a fejleményeket!

A cég részvényesei egyébként a hét elején jóváhagyták a microsoftos üzletet.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...