LEGO Mario Kart - Baby Peach és a Grand Prix bemutató

Link másolása
Hosszú várakozás után végre a Mario Kart is begördült a LEGO univerzumba méghozzá nem is akárhogyan: rögtön hat látványos szettel indítottak, melyek közül Baby Peach hozzánk is benézett, és lehet, hozzád is be fog!

Még a 2005-ös Nintendo DS-re fejlesztett Mario & Luigi: Partners in Time című kalandban ismerkedhettünk meg Baby Peach karakterével, amikor a felnőtt Mario és Luigi visszautaztak az időben, ahol többek közt saját kisgyerekkori önmagukkal találkoztak. A totyogós csapat aztán népszerű lett, Baby Mario, Luigi és Peach a 2008-as Mario Kart Wii-ben már kormányt is ragadtak, és azóta is a franchise élén száguldoznak. Most pedig LEGO formában is a rajtmezőhöz állnak a baba karakterek, jelen szettben Peach, és mellé társul még Lemmy, Toad és mindenki kedvenc műsorközvetítője, Lakitu. De még mielőtt beleásnánk magunkat a részletekbe, először nézzük is meg pontosan, hogy mivel lesz dolgunk, mit nyerhettek meg az aktuális futó nyereményjátékunkban!

A 823 elemből álló csomag három ikonikus járművet tartalmaz, amelyeket minden rutinos Mario Kart-versenyző azonnal fel fog ismerni. Peach a hernyószerű Wild Wiggler nyergébe pattan be, Lemmy a Landship szárazföldi hajóját kormányozza, Toad pedig a kék színű Standard Bike-ról iramodik neki a futamnak. A móka azonban ennyivel nem ér véget, összeépíthetjük a felhőjén lebegő Lakitut, egy pódiumot, a rajt-célvonal kezdőkapuját, kapunk nyolc kerékvetőt, jó pár bóját, néhány interaktív Item Box-ot és egy büféstandot is. Tehát már első ránézésre is látszik, a szett rendkívül sokszínű. Rengeteg kiegészítőt és apró részletet tartalmaz, melyekkel nem csak játszani lehet, hanem adott esetben a Mario Kart-os diorámánkat is úgy formálgathatjuk, ahogyan csak szeretnénk - alapanyag lesz hozzá bőven!

Ami az építést illeti, az egyik legszórakoztatóbb, és mondhatni legjutalmazóbb Nintendo tematikájú csomaggal van dolgunk. A karaktereket és a hozzájuk tartozó járgányokat külön zacskóból építhetjük meg, külön összeszerelési útmutatóval, mintha csak egy 4 az 1-ben pakkal lenne dolgunk. A járművek remekül festenek, sok apró részlet köszön vissza a régebbi Nintendo konzolok képernyőjéről, nincsenek elnagyolt vagy unalmas felületek, könnyen felismerhetőek, egyszóval bármely Mario-gyűjtemény dísze lehet, a kerékvetők, korlátok és bóják pedig mindezt még hangulatosabbá varázsolják.

Ahogyan a legtöbb Nintendo alapú LEGO szettről, úgy erről is elmondható, hogy lényegében egy ökoszisztéma része, játék szempontjából az igazi móka akkor kezdődik, ha más készletekkel párosítjuk. Az új Mario Kart csomagokból nem csak tereptárgyakat és további, azonos méretarányú (így szabadon csereberélhető) karaktereket és járműveket hozhatunk át, hanem például a vitorlázóernyőnket is, amihez mindegyik új jármű külön csatlakozót is kapott - picit furcsa is, hogy a készlet alapból nem tartalmaz legalább egyet.

Az igazán nagy durranás viszont az, ha más szettekből át tudjuk hozni az interaktív Mario, Peach vagy Luigi figuránkat, és elkezdjük beolvasni az Action Tag-eket! A figurákat bármelyik járgányba ültetve az egész élményt gyakorlatilag egy igazi versennyé változtathatjuk. Amint beül karakterünk az autóba, a kijelzőjén megjelenik a videójátékból ismert járműválasztási felület. Ha ekkor megrázzuk a járművet, akkor a kis képernyőn felbukkan Lakitu a kockás zászlóval, és már kezdődhet is a 60 másodperces futam. A hátsó két kerékre állítva az autót dudálhatunk, előre döntve pedig hatalmasat fékezhetünk - mindegyik járgánnyal specifikusan egyedi hangeffektekkel. Ha ugratunk vele, majd óvatosan balra-jobbra libbentjük a kocsit, akkor aktiváljuk pár másodpercre a siklórepülős funkciót. Természetesen a driftelés sem maradhat ki a buliból, féloldalasan tolva az autót folyamatosan csörögnek a coinok, mintha csak a turbót gyűjtenénk a játékban.

Az így imitált futam közben akár ki is szállhatunk a járműből. Toad cukorkás standjánál például konkrét párbeszédet kapunk, ha az interakciós mezőre lépünk a figuránkkal, a rendszer kisorsolja hogy milyen édességet veszünk, majd a figura mozgatásával úgy csinálhatunk, mintha harapdálnánk a nasit, a mini képernyőn pedig folyamatosan jelzi a harapásokat, míg el nem tűnik, hogy végül megkapjuk érte a jól megérdemelt érmét. És persze az Item Box-okról sem szabad megfeledkezni, melyeket beaktiválva pont úgy kapunk egy random fegyvert, mint a játékban, amit be is vethetünk az ellenfelünk ellen, ha „local co-opban” vagyis egy másik emberrel és egy másik interaktív figurával együtt játszunk. Természetesen a rettegett Blue Shell sem hiányzik - és itt is pont olyan ritka, mint a játékokban. Ahogyan az lenni szokott, akinél több a coin, az lesz a győztes, és állhat fel a pódium legfelső fokára, ami után a játékokból ismert zene szól, akár csak verseny közben vagy az indulás előtti pillanatokban.

Ez az egész versenyzés egyébként nyilván nem olyan egzakt, mint a kamerákra, RC kocsikra és a Switch képernyőjére építkező Mario Kart Live: Home Circuit, viszont azért megvannak vele szemben is az előnyei. A gyűjtők számára például sokkal jobban fest a polcon, a kisebbek számára pedig sokkal gyermekbarátabb és fluidabb az élmény, ráadásul olcsóbb is, és nem kell a fél házat átrendezni miatta. De visszatérve a műanyagkockák birodalmába: nem sok negatívumot lehet felhozni a szettel kapcsolatban. A leginkább zavaró részlet talán, hogy a csomagban szereplő középméretű figurák közt kicsit idétlenül néznek ki a jóval nagyobb interaktív kijelzős karakterek, de ezzel játék közben nyilván együtt lehet élni. Az viszont kár, hogy egyik karaktertípus sem képes megfogni a kezével a kormányt egyik járműnél sem… mondjuk ennek az orvoslása könnyen megugorható, ha picit eltérünk a hivatalos összeszerelési útmutatótól, de ez akkor sem túl elegáns megoldás.

Ami viszont a pozitívumokat illeti, valószínűleg napestig sorolhatnánk a listát. A Mario tematikájú szettek közül talán ez az első, ami tényleg jól festhet a gyűjtők vitrinje mögött is, ahogyan a régebbi szetteknél, úgy a funkcionalitás és interaktivitás ezúttal is minden apró szegletben megtalálható, csak ügyesebben elrejtve, így összhatásában sokkal szebb képet nyújt a korábbi, sokszor akadálypályára emlékeztető készletek generációjával szemben. A gyerekek számára pedig az összeszerelés egyáltalán nem vészes és rendkívül jutalmazó, kisebb etapokban is neki lehet ülni mindig egy-egy járgányt vagy karaktert összeszerelni.

Miután pedig véget érnek az építési munkálatok, a szett önmagában is teljes értékű szórakozást nyújthat hosszú órákig - főleg, hogy mindegyik járműhöz jár egy-két teknőspáncél-lövő puska, amivel valódi zöld és piros teknőspáncélokkal lövöldözhetünk! Ha pedig rendelkezünk az alapszettekből valamelyik interaktív figurával, akkor aztán tényleg nem fogjuk egyhamar megunni a szettet. Szóval legyen szó akár felnőttről, akár kisgyerekről, akár fiúkról, akár lányokról, akár az építés szerelmeseiről, akár a Mario-fanokról, akár a verdákat teljes súllyal és két tenyérrel tologató gyerekekről, Baby Peach-csel bizony ezúttal sem lehet mellé lőni.

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...