The Walking Dead 4. évad - sorozatajánló

  • Írta: zoenn
  • 2014. április 5.
  • negyedik évad, s04, sorozatajánló, the walking dead
Link másolása
Velős és merően újszerű évadon vagyunk túl. A The Walking Dead az elsőszámú kedvenc, így aztán összeszorított fogakkal várjuk, hogy a folyton cserélődő showrunnerek mit hoznak ki az alapanyagból.

A második és a harmadik széria alaposan megosztotta a nézőket, nekünk se volt túlságosan ínyünkre az egyhelyben toporgás. Hershel farmja és a börtön után végre megbolygatott méhkas módjára eredtek szét hőseink a szélrózsa minden irányába, miután az egykori woodburys helytartó, a Kormányzó visszatért és dühösebbnek tűnt, mint valaha – de ne szaladjunk ennyire előre. Tekintsünk vissza októberig. A negyedik nekifutás első pár epizódja után azt hittük, hogy ugyanolyan cselekményt kapunk, mint amilyet a korábbi karmester, Glen Mazzara képzelt el. Szerencsére az új showrunner, Scott Gimple nem hagyta otthon a kreativitását, több olyan húzása volt az elmúlt hónapokban, amikről álmodni sem mertünk, dacára annak, hogy néhány rajongónak ez is kevés volt. Az AMC több pénzt pumpált a sorozatba, a szereplők pedig több mérföldet gyalogoltak, mint valaha. És végre a túlélési játszma is jelentős szerepet kapott. Mert mi lehet annál szebb, amikor kedvenceink viseltes gúnyában, kisebb csapatokat alkotva menedéket és élelmet keresnek egyik napról a másikra? S ha ez nem lenne elég, saját belső harcukat is meg kell vívniuk, miközben minden bokor mögött járkálók hada les rájuk. Spoileresek leszünk!


Mivel is indult az egész? Miután hőseink a Kormányzót elkergették, Woodbury lakosságát is befogadták a börtönbe. Rickék már csak ritkán portyáznak, inkább földet művelnek, letették a fegyvert. Mindaddig, míg egy titokzatos kór el nem kezdi tizedelni a túlélőket - gyógyteával és ápolással semmire sem mennek, így a fertőzötteket elkülönítik, kedvenceink pedig vakarják a fejüket, hogy mit kellene tenni. Az antibiotikumok messze vannak, egy többnapos, veszélyes utazással kecsegtet a megszerzésük, de egy kisebb csapat útra kell. Időközben Carol néni saját kezébe veszi a betegek sorsát, néhányukat titokban megöli annak érdekében, hogy ne terjedjen tovább a betegség. Mikor ez kitudódik, a nőnek mennie kell. Amikor a fertőzésnek vége, új nehézségekkel kell szembenéznie a társaságnak: a Kormányzó bosszút forral. Nagyjából az évad felénél váratlan fordulatot vesz az addig egy szálon futó történet. Kiderül, hogy mi történt a gonosszal, miután Rickék elkergették. A fickó egy családnál talál menedéket, szerelembe esik, atyai szerepet vállal, majd egy másik túlélőcsoporthoz szegődik, akiknél kis időn belül átveszi az irányítást.



Az a két-három epizód, amely teljesen a Kormányzóra hegyeződik ki, talán sokkal jobb, mint az előző szériák együttvéve. Pont. Ennyi drámát, ennyi pálfordulást a készítők még soha nem öltek a sorozatba, mint akkor. Az alapból negatív karakter még szerethetővé válik, teljesen átéljük identitását, a múlt szomorú emlékeiből építkező jellemfejlődését és az atyáskodásának gyökerét. Mindaddig, míg újra ki nem mutatja foga fehérjét, fegyverekkel és tankkal újból meg nem támadja a börtönt. A támadás olyannyira jól sikerült, hogy a túlélők szélnek erednek, elszakadnak egymástól, kisebb csoportokra oszlanak – persze csak azok, akik életben maradnak. A Kormányzónak és az eleddig a béke követének számító öregúrnak, Hershelnek meg kellett halnia – ha másért nem is, hát azért, hogy a jó és a rossz közti egyensúly helyreálljon. Az évad felétől egy merően újszerű The Walking Deadet ismerhettünk meg. A klasszikus posztapokaliptikus stíluselemek itt a legerősebbek, hiszen szereplőinknek nincs meg az a biztos háttér, mint korábban. Újra kell építeniük mindent: menedéket találni, gondoskodni magukról és a társaikról. Minden részben más és más csoport sorsát követhetjük nyomon, mígnem az utolsó epizódban ismét keresztezik egymás útját.


Nem akarom hogyvoltozni az egész cikket, de azt mindenképp hangsúlyozni szeretném, hogy habár időhúzásnak tűnhet a folyamatos útkeresés, az elhagyatottnak tűnő házak átkutatása, az esti merengések, a múlton való rágódások és más apróságok, de mindig sokkal érdekesebbek, mintha meglenne egy stabil háttér. Amikor egy fiatal lány, Beth élete első berúgását akarja kivitelezni, mert korábban, amikor még az apja élt, erre nem volt oka, de amikor úgy ébrednek reggel, hogy az lehet az utolsó napjuk, akkor minden hasonló, pitiáner dolog felértékelődik. Tyreese, Carol és a kislányok fejezetei is átértékelődnek, amikor beüt a tragédia (merész gyerekgyilkossággal), ami mellett a Carol színvallása is eltörpül. Az út során olyan szereplőkkel (egy izomagyú, de szerethetően mackós katonával, autistának tűnő tudóssal és egy hallgatag jónővel) találkozik Glenn, akik talán véget vethetnek a fertőzésnek – de vajon megéri-e Washingtonba utazniuk, amikor a koreai srác még nem talált rá elveszett feleségére? Mi a fontosabb? Az emberiség sorsa, vagy a szeretet? Aztán ott van Rick, Michonne és Carl, akiknek kapcsolata méginkább kiteljesedik. Főleg a szamurájkardos amazon nyílik meg a fiú előtt, kiderül a szomorú múltja és az, hogy ez a csapat segített neki kilábalni a reményveszteségből. Rick és Carl közti szál talán kibogozhatatlan, hiába büszke fiára az apa, Carl egyszerűen nem tud megfelelni neki, ő maga is egy szörnyeteg és végre ezt belátja. Jól illusztrálja a helyzetet az utolsó rész egyik múltba tekintő jelenete, amikor a fiú barátja legózik, ő pedig egy pisztollyal babrál.


A szétszóródott csapat hamarjában, egymástól függetlenül új megoldásban reménykedik. Eljutni Terminusba, a Végállomásra, ahová a környék sínpárja is vezet. Kicsi furcsa megoldás az, hogy mindenkinek ez jutott az eszébe. Az útszéli feliratok alapján menedék és étel vár minden túlélőre. Most őszintén! Egy olyan világban, ahol farkastörvények uralkodnak, elképzelhető, hogy létezik egy hely, az emberiség utolsó mentsvára, ahol mindenki boldog és minden fenyegetés megszűnik? Ugye-ugye. Az évadzáró például tele van utalással: mikor Rick csapdával nyulat fogni tanítja fiát, elmondja, hogy csak az áldozatok ösvényét kell figyelni, így azok akaratlanul is belesétálnak a csapdába. Pont ez történik a túlélőkkel is – a visszatekintéseknek tehát nem kis jelentősége van, még ha ez elsőre nem is tűnik fel. Az évad talán legnagyobb tanítása az, hogy ha egy ilyen nyomasztó világban élünk, egyik napról a másikra megváltozhatnak a körülmények, az addigi szilárd jellem is darabokra hullik, így az alanynak újra össze kell szednie magát. Persze már nem ugyanaz a személy lesz, mint korábban.


A készítők pattanásig feszítették a húrt és ez így van rendjén, még akkor is, ha több rajongóknak ez a szisztéma megfekszi a gyomrát. A lassan felépített kártyavár összeomlik, mindent újra kell kezdeni – valakinek sikerül, valakinek nem. Gimple remekül játszadozik a karakterekkel, a mondatoknak súlya van, érdemes mindet elraktározni magunkban, hiszen kivétel nélkül utalnak a jövőre. Még akkor is, ha mészárlásra vágyunk. E tekintetben a negyedik évadnak nincs miért szégyenkeznie, megszámlálhatatlanul sok koponyalyukasztásnak lehettünk szemtanúi – a veszély szinte zsigeri, akkor csap le, amikor nem várnánk –,  jó párszor minket is sikerült meglepniük. Már-már melankolikus hangulatot teremtettek a nyugisabb pillanatokban exponált képek. Vidéki birtokok, gyártelepek, erdő – rengeteg csodálatos helyszínen fordultak meg a szereplők, a CGI pedig remekül simult az a barnássárga színekkel operáló őszies környezetbe.


Ráfért már a fentebb taglalt frissítés a sorozatra, talán most sikerült legjobban elkapni az akció és a dráma arányát, de könnyen lehet, hogy a stáb rám cáfol októberben és egy merően más képlettel áll elő. A lényeg: nem éreztem magam átverve, nyilván szükséges frissítés kellett a sorozatnak, nem ülhetnek hőseink ölbe tett kézzel, még akkor sem, ha a világ menthetetlen. Az utolsó rész hemzseg az utalásoktól, nyilván nem nehéz észrevenni, hogy amikor Rickék menekülőre fogják, segélykiáltásokat hallanak a konténerekből, a ketrecben lévő hullák sem rothadtak és feketék, hanem frissek és vörösek. Bár banálisnak hatott az egykori seriff utolsó mondata, a cliffhanger csak erős közepesnek mondható, tény, hogy nem adják olcsón a bőrüket és ugye Tyreese-ék sem kerültek még elő. Robert Kirkman és Gimple interjúi megerősítik bennünk a gyanúnkat - sejthető, hogy mi fán terem a terminusi brigád, de az októberben érkező ötödik évadig semmiben sem lehetünk biztosak, akár olvastuk a képregényt, akár nem.

Szereplők: Andrew Lincoln, Steven Yeun, Chandler Rigs, Scott Wilson, Norman Reedus, Chandler Riggs, Danai Gurira, Lauren Cohan, David Morrissey
Rendezte: Ernest R. Dickerson, Michelle MacLaren, Gregory Nicotero, Guy Ferland
Író: Scott Gimple, Robert Kirkman, Greg Nicotero, Angela Kang
Producer: Frank Darabont, Robert Kirkman, Gale Ann Hurd, David Alpert
Vágó: Julius Ramsay, Hunter M. Via, Nathan Gunn
Fényképezte: Michael Edison Satrazemis
Zene: Bear McCreary

IMDB értékelés: 8.7
Gamekapocs értékelés: 8.8

 

 

42.
42.
Simonus18
Én kellemeset csalódtam a 4. évad második felében, valahogy brutális kommersz alakot vett fel a 2 évadtól a sorozat (persze alapjában is az, de merően nyújtott minőségi szórakoztatást), de végre érezni lehetett, hogy az írok tanultak az előzőekből, illetve ügyesen oldották meg a dramaturg dolgokat, és lendületesen haladott a story. Persze továbbra is voltak iszonyatos klisék, de relatíve friss levegőt szívott most a franchise, és remélhetőleg látunk még valami kellemetest eme téren.
38.
38.
Giggsy
#36: A kiscsaj megkattanásának megLENNE a katalizátora, csakhogy a jellemfejlődése (visszafejlődése) így most nem egyenletes képet mutat. A börtönben a zombikat etető és becéző kislány volt, aztán egy csomó ember meghalt körülötte, ölt is, menekült, és úgy tűnt, hogy felfogta a zombik lényegét. Félt tőlük, harcolt ellenük (amennyire tőle telt) ilyenek. Tehát látszólag a buta naiv lány beérett. Erre jön ez a mostani rész, ahol minden előzmény nélkül visszatér ugyanaz az értetlen lány, aki a börtönben volt, csak most a semmiből már elmebeteg is lett. Egyszer babusgatni akarja a zombikat, aztán menekül előlük, aztán a húgából is azt akar csinálni. Értem én, hogy őrült, de az őrültségben is kell legyen valami rendszer, de az övében semmi nem volt.

#35: Nem a legkényelmesebb a fán alvás, ellenben ha az ember egyedül van, vagy maximum másodmagával egy veszélyes környezetben, akkor kategóriákkal biztonságosabb, mint a földön alvás. Mint mondtam, nem fenyeget a hideg, és a ragadozók többsége nem tud fára mászni. A TWD-ben ugyebár az utóbbi játszik. Ha egyedül vagy, és a földön versz tábort, bármikor rád támadhatnak, hisz hiába raksz ki valami jelzőt, ha többen vannak, véged mire reagálni tudnál. Ha ketten vagytok, akkor az egyiknek folyton őrködnie kell, ami azt eredményezi, hogy stresszhelyzetben 4-5 órákat aludhatsz csak. Ellenben ha felmászol egy fára, és kikötöd a derekadat, lehet reggelre elülöd a segged, de a zombik valószínűleg anélkül sétálnak el alattad, hogy meglátnának, az agyad kipihent lesz, és amint átmozgatod a tagjaidat, nem lesz kategóriákkal rosszabb érzés a testednek, mintha a kemény földön éjszakáztál volna. Az alvásra sokkal inkább az agynak van szüksége, mint a fizikumnak (ezzel persze nem azt mondtam, hogy annak nem kell)

Az, hogy az emberek elkényelmesedtek ebben a században, maximálisan igaz. A többség idegei, vagy fizikuma nem bírná azt, ami a túléléshez feltétlenül szükséges lenne. A baj az, hogy a TWD-ben a szereplők többsége pontosan az az élhetetlen kategória, akik a sorozat jelenére halottak kellene, hogy legyenek. Daryl ugyebár alapból tökös, Glen találékony, Meggie okos, és kellőképp megkeményedett, Caroll úgyszint és Michone meg aztán hatványozottan. De velük ezt a sort le is zárnám. Ezért is irreális, hogy a nem is kifejezetten intelligens, nem is határozott, nem is erős, ideggyenge Rick a vezetője lehetett volna egy ilyen csapatnak. A fent felsoroltak mindegyike ezerszer alkalmasabb lett volna a vezetésre, és valós helyzetben ide a bökőt, hogy senki nem engedett volna egy olyan instabil embert, mint Rick sokáig a csapat élén maradni.
37.
37.
Stiw
Most néztem meg másfél nap alatt az évadot, és szvsz nagyon jó volt, talán az egyik kedvencem is lett. Az számomra is irreális, hogy pont egyszerre kezdte mindenki követni a síneket. Eddig is ott voltak a sínek közelében, nehogy már most találjanak rá a plakátokra. Ezen kívül nem igazán zavart más.
#30: "Engem jobban bosszant az, hogy sokszor indokolatlanul pazarolják a drága lőszert." Na igen, ez a másik. Például ott van az, amikor Glenn és a másik csaj találkozik a tudóssal, ex-katonával és csajával, mindegyik belelő egy tárnyit 7-8 zombiba amikor megálltak.. :D És rengeteg ilyen van.
36.
36.
Scoo
#31: A kiscsaj megkattanasának azért van katalizátora, hiszen a szeme láttára öltek meg egy rakat embert, el kellett hagyniuk a börtönt is, szóval azért elég erős sokk lehetett ez számára. Meg úgy nagyjából az összes szereplőnek nagy sok, hiszen rengetegen meghaltak még ha számunkra nem is fontos szereplők voltak, nekik attól még fontos lehetett.
34.
34.
Giggsy
#32: igen, a többség töltelék. És éppen ők azok, akik ebben a helyzetben már zombiként rónák az utakat. Egyszerűen azok akiket a pánik lefagyaszt, akik összeomlanak, nem élnének már ennyi idő után. Elég csak a háborúk túlélőinek beszámolóit hallgatni. Megszokják a halált, az őket körülvevő stresszt. Egyesek besokallnak egy idő után, van aki bekattan, de olyan picsogásra nincs idő, mint amit a TWD szereplői produkálnak mostanság. A Zombiháború (könyv, nem a film) végig sokkal konzekvensebb tudta bemutatni ezt a helyzetet.

A fán alvás pedig egy bevett túlélési forma. Annak pedig elég kicsi a valószínűsége, hogy négy méter magasan a kószáló zombik észrevennének. Ezt (mármint a fán alvást) az Éhezők viadalában például tudták helyesen bemutatni.
31.
31.
Giggsy
#30: Az a helyzet, hogy aki egy krízishelyzetben úgy összeroppan, mint Rick, vagy a sorozat szereplőinek többsége, azoknak nincs esélyük a túlélésre. Egyszerűen nincs. A háborúk tökéletesen rávilágítottak erre. Fájdalmas, vagy sem, de az ember mindenhez képes hozzászokni. Aki nem, aki nekiáll krízishelyzetben a korábban történt tragédiákon lamentálni, azok nem élnek sokáig. És míg látjuk azt, hogy egyesek összeomlása (pl Kormányzó) milyen következményekkel jár, mások csak befordultan picsognak. Régen reálisabb volt ez. Egyben volt a csapat, fegyveres erőkhöz tartozóként Shane és Rick voltak a kvázi vezetők, és az emberek inkább rettegtek, mint szembeszálltak a valósággal (első reakcióként ez még totálisan hihető). Ezért szerettem az első évadot, és ezért fogadtam el a második évad lassúságát. A gondok igazán a harmadik szezonnal kezdődtek. A Kormányzó városa például még rendben volt, az ilyesmi totálisan hihető. Rick azonban... Hibát hibára halmozva vezette a kis csapatát és mégsem igazán kérdőjelezték meg az alkalmasságát. Még akkor sem, mikor láthatóan bekattant.
Az idei szezonban pedig végképp kicsúcsosodott ez. Hiába alkalmatlan a vezetésre, mégis mindenki hozzá fordul, mikor baj van.

A sorozat lélektani része sokáig rendben volt, de idén totálisan félrecsúszott. A belső drámát eddig jobban ki tudták fejezni, (néha most is sikerült azért) de az, hogy ilyen mértékben megy a siránkozás minden részben, már iszonyat nagy túlzás. A Daryl-Beth epizód például egészen rendben volt. A hugigyilkosságos viszont már komédiába fordulóan szánalmasra sikerült. A kiscsaj a börtönben élve zombibarát volt (ami nem őrületnek tűnt, csak gyermeki naívságnak), aztán onnan kikerülve nagyjából normálisnak tűnt, és akkor hirtelen a semmiből megint előveszik, hogy totálisan zakkant. Sem a kezdeti viselkedése nem igazolja az ilyen fokú őrültségét, sem az azóta bemutatott jellemalakulása (ami kifejezetten a normális irányba indult el korábban)
Korábban a dráma tette naggyá a szériát, az, hogy milyen jól bemutatták az emberi lélek bugyrait. Most viszont totálisan irreálissá vált az emberek viselkedése.

A fán alvás egyébként a túlélés alapvető szabályai közé tartozik a legtöbb helyen. A magasban nincs hideg, kevésbé érnek el a ragadozók, és egy erdő fái közt biztos akad akkora, aminek egy ágán el lehet aludni nyugodtan.
30.
30.
Scoo
#28: "És mi a fasz ez a sok drámázás? "..."Caroll, Meggie és Glenn azok akin érezni, hogy megkeményítette őket a helyzet (ami reális)" - Reális? Sok a drámázás? Azt azért megnézném, hogy te hogyan bírnád ki épp ésszel azt a sok tragédiát amit ezek kapnak. Az a minimum, hogy megpróbálják kibeszélni, különben teljesen megőrülnének. Rick ugye már most se teljesen százas, jól mutatta ezt a kibelezés is. A kislánynál valóban kicsit hirtelen vették elő azt, hogy ennyire fanatikus, de azért ahogy tudták próbálták felépíteni a dolgot. De ha elhúzzák ezt is még egy résszel, akkor meg az lett volna a baj. Mindenesetre nem értette meg a dolgot, csak azt mondta érti mit kell tennie. Plisz jól jelzi, hogy mennyire nem értette meg mit csinált, hogy nem azért sírt, mert megölte a húgát (mert szerinte nem ölte meg), hanem azért mert ráfogta Carollra a pisztolyt aki emiatt mérges rá.
Szerintem fogod te ezt a sorozatot még nézni. Persze ha csak az akció, a zombi hent érdekel, akkor tényleg nem a te sorozatod. :)

Ui: Amúgy próbáltál már fán aludni? Nem hiszem, hogy könnyű lenne megfelelő fát találni, plusz le is kell magadat kötni, hogy álmodban le ne ess.
Engem jobban bosszant az, hogy sokszor indokolatlanul pazarolják a drága lőszert.
29.
29.
Scoo
Én egyszerűen csak megemelem a kalapomat az évad második fele előtt. Nagyon jót tett a sorozatnak, hogy szétszéledtek és ismét a puszta túlélés volt a cél. (Végre a zombik is igazi veszélyforrást jelentettek.) Nekem nem az agyatlan hentelés jön be, hanem az emberi dráma és ebből bizony volt bőven részünk.
Nagy mázlim volt a sorozat ezen részeivel, mivel pont a Last of Us-t játszottam és alapból ilyen hangulatban voltam. Sokkal jobban beletudtam élni magam a szereplők bőrébe és jobban átéreztem, hogy min mehetnek át, milyen döntéseket kell meghozniuk.
Amikor Rick bent ragad a házban és egyedül kell kikommandóznia tiszta Last of Us érzés. A gyerekölést pedig nagyon nagyon kevés sorozat meri bevállalni és gondoljatok bele milyen nehéz döntés lehetett ezt a karakternek.
Igazából egyedül ez a Végállomás rész nem izgat, mivel ez a szokásos akció lesz, nagy meglepetések nélkül (Max annyiban lesz meglepetés hogyan élik túl. Az hogy mi a végállomás elég egyértelmű). Tudják le gyorsan és irány Washington!

Ui: a Kormányzó két egyedülálló része is teljesen jó volt. Az ember már megértette, megszerette erre boom, megmutatta ki is ő.
28.
28.
Giggsy
Érdekes, hogy ennyi embernek tetszik. Én most jutottam el arra a pontra, hogy viszlát, nekem elég volt ennyi a TWD-ből.
SPOILERES LESZEK!!!
Az évad eleje még az előző évadoknál is lassabb volt, egyszerűen botrányosan unalmassá vált az egész. Aztán jött a fertőzés téma, ami ugyan mozdított elő valamicskét, de... áááh. Aztán jött a Kormányzó monodrámája, az idióta csapat ami mellé verődik, de senki nem veszi észre még a Rickkel folytatott beszélgetés során sem, hogy egy dühöngő elmebeteg.
Aztán jött a szétszóródás, amikor fellélegeztem: végre megint történik is valami ebben a kurva sorozatban, de nem. Rick már a harmadik évad eleje óta egy karikaturisztikus elmebeteg. Csak onnan tudni, hogy jó vezető, hogy minden szereplő elmondja, Rick mennyire fontos nekik, és milyen jó, hogy ő vezeti őket, miközben idióta döntéseket halmoz idióta döntések tetejére. Carl egy kis pöcs, erre a szétszéledés után azt kell néznünk, hogy ők kettesben mit vergődnek. És unalmas! Hiába lendültek újra mozgásba a szereplők, az események továbbra is botrányosan lassúak és érdektelenek. A szétszéledés után akadt ugyan pár jó rész, de az évad végére megint unalmas lett a sorozat. Eljutottam arra szintre, hogy már nem átsiklok a logikátlanságok felett, hanem dühöngök rajtuk.
A sok idióta például az erdőben miért nem a fákon alszik? Alapvető logika, hogy: ember-tud fára mászni; zombi-nem tud. Akkor miért a földön éjszakázik ez a sok gyökér?
A kislányból meg hogy lett a semmiből ilyen elmebeteg? Mert az már az első perctől kezdve látszott, hogy nem százas, na de hogy ennyire??? Egy pillanatnyi drámát nem éreztem, mikor megölte a húgát, hanem felhorkantam, hogy na ez meg mi a fasz volt??? Odavan a zombikért, de mégis, az egyik pillanatban fél tőlük, és gyilkolja őket, a másik pillanatban meg a húgát is azzá teszi. És elhiszi, mikor azt mondják neki, hogy nem akadályozzák majd meg az átváltozását. Ráadásul Caroll megjelenéséig úgy tűnt, hogy végre felfogta zombi=rossz. Úgy tűnt a zombietetés után megjött az esze, erre három résszel a vége előtt a semmiből megint előkapják a dilijét.

És mi a fasz ez a sok drámázás? Egyszerűen nincs az az isten, hogy aki annyit picsog, mint a TWD szereplői, az ennyi ideig életben maradna egy ilyen helyzetben. Caroll, Meggie és Glenn azok akin érezni, hogy megkeményítette őket a helyzet (ami reális) Michonneról közben tudjuk meg, hogy nem volt ilyen az ő jellemfejlődését csak visszatekintésben látjuk, Daryl meg eleve is kemény volt. Mindenki más vagy maradt amilyen volt, vagy meggyengült. Totál irreális.
Az első évad alapmű, a második elment, a harmadik a gyenge pontjai ellenére többnyire jó volt, de ez a negyedik nekem cápát ugrott. Szóval befejeztem.
27.
27.
Ghost26Dave
#23 erre van a piratebay :D
25.
25.
frenkyboyhun
#7: Túlzásokba ne essünk de mindenkeppen nagyonjó évadot tudhatunk a hátunk mögött és Daryl még mindig viszi a pálmát Góbi sivataggal eggyütt :D
24.
24.
LAZLOW20
Húzzák,nyúzzák az egészet,aztán az utolsó egy két részben van valami izgalom,majd felvezetik a következö szezont,és nézhetünk Oktoberig mint a gázálarc.Ez megy már a harmadik szezon óta néhány izgalmasabb rész kivételével.Az elsö szezon óta rajongok a sorozatért,de a szezonzáro valami botrányosan gyengére sikeredett.Pedig már a 4.évad második felét nézve azt hittem hogy a sorozat visszanyeri régi fényét,de még mindig reménykedem hogy az 5.szezon majd talán visszahozza az igazi Walking Dead feelinget.
23.
23.
RangerFox
Nem tudjátok, hogy a Pax-on kívül melyik csatornán adják a sorozatot? Ha más nincs, megnézem online..
22.
22.
Norx96
Egy szinkronos reszt se nézzetek meg! Nalam a magyar trailer is biztosítékot vert xd Amúgy a sorozat legelső részét még nem ugrották meg minőségben de ettől független ez az évad nagyon is adta (egy két üresjáratot leszámítva). Ajánlani lehet csak mindenkinek!
21.
21.
pjoco
#18: Szerintem jó sorozat és nem gyengül. 4. évad kifejezetten izgalmas volt tele drámával.
Aki teheti felirattal nézze mert sajna a szinkron több mint pocsék. Kóborlók. Jesszusom. -.-
20.
20.
randall13
#2: A magyar szinkronok 95%-ával semmi bajom, de a Walkind Dead-é egy hányás. Ennél talán csak a Vikingeké volt rosszabb.

Az évad meg nekem baromira tetszett, majdhogynem jobban mint az első. A gyenge karakterek végre kihullottak, úgyhogy minden okom megvan arra, hogy várjam októbert.
19.
19.
bodortamas1
Nah... az előbb írtam egy rohadt hosszú, spoileres kielemzést, véleményezést, összegzést az évadról, aztán véletlenül rányomtam a frissítésre a másik ablak helyett. Végül is csak háromnegyed óráig írtam, figyelve a szép megfogalmazásra, tagolásra, mondatszerkesztésre. Minden szereplőt kielemeztem, minden epizódról írtam írtam valamit, és még rengeteg dolog... szóval így elkeseredve, hogy a csodálatos elemzésem eltűnt a semmibe, csak ennyit írnék, rövid összegzésként az évadról: Jó volt.
17.
17.
GAMEROD
Kezd gyengülni ez a sorozat is.
16.
16.
Rayzax
#15: csak te :/ legalábbis én nem :D
15.
15.
attila4545
Csak én érzem úgy ,hogy ez egy retek olcsó szappan-opera amibe beleraktak zombikat ,hogy az emberek le tudják nyelni azt a tényt ,hogy olcsó szappan-operát néznek.Mert valljuk be a zombik semmit sem csinálnak igazából és az összes karakter dráma abból fakad hogy valaki retek hülye.De valami nagy idegesítően retek hülye.
14.
14.
#11: erre lehetne egy képet rakni neked: "just look at the flowers" :D
szerintem nem volt ez rossz, kicsit megmozdultak végre. páran kiestek, az idill is szétesett amit a börtön adott. abban egyet tudok érteni, hogy az első évad volt a legjobb, de szerint utána ez követi.
11.
11.
Gilberto
Ez a 4. évad volt a sorozat legalja. Annyira érdektelen és unalmas volt, hogy azt szavakkal nem lehet kifejezni. A szezonzáró meg tökéletesen lezárta azt a nagy semmit, amit ez az évad nyújtott.
10.
10.
giga321
Hétvégén akartam elkezdeni, de ma is kellett dolgoznom így hagyom az egészet. Majd jövőhéten elkezdem. Ezt meg nem olvasom el mert így is tudok már 1-2 spoilert hála két kollegámnak.
8.
8.
piskóta
Ez az évad nagyon jó volt, de ami nálam kicsapta a biztosítékot, az Rosita hosszú lábai voltak. Sírtam, mint egy öt éves annyira jól néz ki :)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...