NGP-kompatibilis az új CryEngine

  • Írta: InGen
  • 2011. február 20.
  • Érdekesség
Link másolása
A PSP is híres volt arról, hogy több olyan engine futott rajta kisebb-nagyobb átalakításokkal, melyeket előtte PS2-n láthattunk játékokat mozgatni. A Sony most közzétett egy rövid listát, melyen a jelenlegi NGP-kompatibilis játékmotorok és middleware programok találhatók. Impresszív.

Persze az alant található lista a jövőben még jelentősen gyarapodni fog, azért érdemes megfigyelni, mennyi engine és komoly middleware kompatibilis már most az NGP-vel. A Sony szerint az újgenerációs kézikonzol hardveres ereje vetekszik majd a PS3-éval, szóval semmi kétségünk affelől, hogy brutális grafikai színvonalat kapunk.

Játékmotorok:

  • Blitz Games -BlitzTech
  • Crytek – Cryengine
  • Epic Games – Unreal Engine
  • Terminal Reality – Infernal Engine
  • Trinigy – Trinigy
  • Vicious Cycle – Vicious Engine


Fizika / M.I. / animáció

  • Havok
  • NaturalMotion


Hang

  • Audiokinetic
  • CRI Middleware
  • Firelight Technologies
  • RAD Game Tools


Kezelőfelület

  • AiLive
  • Scaleform
26.
26.
zola2000
Azért jópár fejlesztőnek finoman szólva sem az egyre valósághűbb grafika megalkotása a célja, mégis gyönyörű grafikájújátékokat alkotnak:

http://www.youtube.com/watch?v=5aAs-vZ4rZE
http://www.youtube.com/watch?v=KFIaHOvM1DQ

régabben azt mondtam, hogy nem számít a grafika, és az ilyen játékok jók gyengébb gépeken is, ma már nem mondanék ilyent.
25.
25.
Split
#24: Ne forgasd ki a szavaimat. :)
24.
24.
abydos
#22: Ne szidd Larát! :D

"csak annak tükrében, hogy az okosok még a Flash-hülyeségeket is a "játékokhoz" sorolják" Én pedig azokat is játékoknak tekintem ez szerintem nem kérdés. Ahogyan a Pong is játék volt, ezek is azok, néha még jobban játékok mint egy Cod ahol lövés nélkül végig tudsz menni a pályán csak ez előre nyílt nyomva tartva
22.
22.
Split
#18: Nem látsz rémeket, ez egyszerű marketing. Egy bejáratott nevet könnyebb eladni (még ha szar is), mint egy új, de jó játékot. Legjobb példa erre a Tomb Raider játéksorozat, ami a vége felé már annyira nem tudott megújulni, hogy hajjaj, de a kasszáknál mégis behozta az árát. Most meg már tekergetik össze, meg vissza (ugye most jön egy "előzmény", meg itt van ez a Guardian of Light csúfság is), de mégiscsak Tomb Raider néven fut, így tuti eladható.

Szóval igen, kicsit jobban oda kellene figyelni a játékélményre, mert ez a hardcore gamerek érdeke is!

Amugy meg hogy meddig lesznek még stúdiók? Kérlek szépen nagyon sokáig! A hardcore gamerek rétege egyáltalán nem vékony, csak annak tükrében, hogy az okosok még a Flash-hülyeségeket is a "játékokhoz" sorolják. Ha nem lennének AAA kategóriás, nagyköltségvetésű játékok, bizony nagyon hamar elsatnyulna az egész játékipar. Tudniillik a telefonos, vagy más egyszerűbb játékok csak a nagyobb testvéreik előszobái, azaz mindenki, aki telefonon játszik, már vett a kezébe AAA-s címet is. (ha meg még nem, akkor garantáltan fog!)
21.
21.
abydos
Amúgy félreértések elkerülése végett,nem vagyok grafika bolond, csak kíváncsi leszek, meddig fognak elmenni. Nem omlik össze a világ számomra, ha ezen a grafikai színvonalon maradunk, ugyanúgy imádom a World of Goo-t mint a Cryist (hogy két végletet említsek). Én is azt vallom, legyen olcsóbb, csúnyább, de a játékmenet és a világ legyen parádés. Ezért szeretem a PSP-met mondjuk. A japánok minőségi játékokat adnak ki rájuk, eszméletlen részletes és kidolgozott dolgokat. Persze a PSP-nek is van gyenge pontja és az általában a nyugat, mert képesek olyan hányadék játékokat kiadni, amit egy random játék generátor is simán legyűrne. Persze mindkét oldalon akad bőven kivétel. És persze itt láthatjuk azt, milyen is az, amikor nem a grafikára meg a szuper élethű fizikára építik a játékokat, ugyanis rengeteg RPG van PSP-re ami nem két óra játékidőt ad, hanem 200-at, mert odafigyeltek rá és megtehetik és nem fölösleges dolgokra megy el az előforrásuk.
19.
19.
Split
#17: Most az a kérdés, hogy kinek a célja a mindennél tökéletesebb világkép megalkotása? Jól látod abydos, a régebbi, látványos fejlődéshez képest a mostani helyzet egy helyben stagnál, habár azért most is van olyan, aki szemre meg tudja mondani, hogy melyik a 2008-as, és melyik a 2010-es game.
Amondó vagyok, hogy egy kis tökéletesítés még pár ponton (gyengém a falon átlógó textúra...), és egy darabig elég is lesz a fejlődésből, inkább a világ hangulatára, háttértörténetére, és magára a játékélményre koncentráljanak a fejlesztők. Mondjuk a költségek ettől nem lesznek alacsonyabbak, de az egész világ megfelelő, és fizetőképes felvevőpiacot jelent, rego behozza majd az árát! :)

És még egy gondolat, ha már a költségeknél tartunk. Amikor egy hírben a játékok után befolyt profitról esik szó, az a legtöbb esetben már a tiszta hasznot jelenti, azaz abból már nem jön le semmiféle költség. Amíg pedig mindenhol ilyen nagy számokat látunk, nem kell félnünk attól, hogy nem lesz ember, akinek megérje fejleszteni... ;)
18.
18.
Malackutya
#16: No igen,de meddig fogják tudni,illetve helyesbítek,meddig lesznek még ilyen stúdiók? Sorra zárják be őket,mert a "hardcoregémereknek" nem felelnek meg. Az olyan játékos réteg meg nagyon vékony,akiket ez fog meg,manapság a pistikék csak a grafikára mennek és a bél/vér liter arányra. Jellemző példa a Bizarre Creations ott volt a Geometry Wars,és a Blur mindkettő nagyszerű játék a maga nemében,mégsem produkált a kiadónak megfelelő eladásokat...Bele gondolni is rossz hogy megmarad az EA, ontja majd az nfs-eket,az Atcivision pedig a codokat,sőt még a City Interactive is licenceli magának az eljárást,és ontja majd a silány játékokat. Félreértés ne essék,nem ítélem el egyik játékot sem,hiszen jó játékok,kellő figyelmet fordítottak rájuk,csupán...az új ötletek hiányoznak,és mondjuk ha fele ennyi pénzből csinálnák őket,viszont jobban odafigyelnének,sokkal jobbak is lehetnének. Hiszen ez pecsételi meg a játékokat,a hatalmas kampány,ami túlságosan is felteszi a lécet,és a rövid határidők,amik nem engedik hogy a játék az legyen ami,így a játék nem képes elérni a saját maga elé kitűzött célt. például Medal of honor...+2 hónap fejlesztés és nagyobb odafigyelés,és akkor nem ez lett volna a vége. De már rémeket látok,azt hiszem pihenek egyet,sziasztok :D
17.
17.
abydos
#15: Hát igen, viszont ha jobban belegondulunk a Crysis óta nem történik más, csak ami Split is említ, hogy már nem butítják annyira vissza a dolgokat. Persze fejlesztenek ezerrel, csak nem tudom, szerintem van egy határ, amikor már nem fogja megérni a mai módszerekkel való játékfejlesztés. Hiszen sokszor a mobiljátékokban annyi pénz van, mint a szuperprodukciókban és még a fejlesztési költség is olcsóbb volt, kevesebb ember, kevesebb pénz, olcsóbb technológia, 12 játékot kiad míg a másik egyet, nagyobb haszon.

De biztos vagyok benne, hogy a Microsoft és a Sony is azért nem fejleszt jelenleg új konzolt, mert attól tartanak, olyan költségekbe egy kiadó sem menne bele, amik velük járnának. Ha megnézzük, a PC-sem fejlődik úgy, ahogy fejlődnie kéne, ráfogják a konzolokra, hogy visszamaradnak, de szerintem itt egyszerűen csak a költséghatékonyságról lehet szó.

Szóval Split, én attól nem tartok, hogy a számítási kapacitás nem lesz elég a fotorealisztikus világhoz, de attól igen, hogy ezekbe a költségekbe senki nem fog beleugrani, ami ezzel jár.
16.
16.
Split
#15: Nos ez is helyes. :)
Nem kell aggódni, nem minden stúdió törekszik arra, hogy a valóságnál is szebb képet adjon vissza. Elég csak az indie, vagy az okostelefonos kvarcjátékokra gondolni. A játékélmény nem feltétlenül a grafika színvonalától (mintsem inkább kidolgozottságától) függ, és szerencsére jó pár stúdió tudja még ezt. :)
15.
15.
Malackutya
#12: Elgondolkodtató amit mondasz,de emlékezzünk csak vissza,mikor bejelentették a Crysis első részét,és megjelentek az első képek,Cevat azt mondta,hogy ez a maximum,ezen felül minden apróbb fejlesztés többe kerülne,mint amennyit megér,de ott van másik példának a Gears of War,ami elsőként használta az Unreal engine 3-at,teljesen ki voltak akadva a az emberek,hogy idézem "micsoda gépszörnyön fog ez elfutni" És mégis fejlődött azóta a PC-s hardver és a szoftver is,tehát nem hinném hogy lassan ott tartanánk hogy bedigitalizálnák a valóságot. Legalábbis ez számomra elég lelombozó hír lenne,ugyanis tucatszám jelennének meg a valósághű játékok,amikben semmi potenciál,hangulat. Egyhangú lenne,mint maga az élet,vagy egy másfél órás agyatlan akció film,kell a kreativitás,a színes előre legyártott textúrák,és a néha túlzásba vitt effektek,ezek adják meg egy játék hangulatát,és emlékeztetnek rá hogy "héé játszom,és jól érzem magam" elvégre azért játszunk,hogy kikapcsolódjunk,és elfelejtsük a hétköznapi gondjainkat,nem azért hogy ez is az életre emlékeztessen,bár ez magán vélemény :D

El kell ismernem igazán jó a lényeg látásod,csak ne legyen igazad^^
14.
14.
Split
#12: Nem jól látod. A technológia jelenleg már megvan, csak a számítási képesség korlátozott. A játékfejlesztők úgy dolgoznak, hogy felépítik a szinte tökéletes világot, majd azt elkezdik visszabutítani. Az az idő pedig, amikor már nem kell visszabutítani semmit még nem most lesz. De egyébként értem hogy mire gondolsz, az alap koncepció jó: "az ősember követ pattinott, most meg a Bosch gyártja a fúrókat".
A gyártási költség nőtt, de a fúróra való kereslet is megnőtt. Teccikérteni? :)
12.
12.
abydos
#10: Ezt természetesen értem. Csak régen egy játékhoz ami csúcsnak számított elég volt két ember és két dollár. Ma meg száz ember sem elég, több százmillió dollárral, hiszen mindent meg kell venni és a költségek sose csökkenek, csak nőnek. Ha a casual játékok mindent lesöpörnek, amire jó esély van a mobilok terjedése miatt, akkor ki fog több mint egymilliárd dollárt belefektetni egy játékba, aminek a költsége valószínűleg sose térül meg? A filmek másfél-két órája hihetetlenül sok pénzből, rengeteg emberrel és hónapokon keresztül készül, de ott időhatár van. A játékoknak is az lesz a vége, hogy két órás lesz aztán pápá, de az áruk 10 000 fölött lesz? Szóval én ilyen szempontból lennék kíváncsi, hogy mikor lesz az, amikor a stúdiók azt mondják, kösz, de nem éri meg fejlődni. A gépek teljesítménye persze nő, de hogy a fejlődést kihasználó programok száma csökkenni fog, az szerintem sokkal valószínűbb....

Amúgy maximum én is azt látom magam előtt, hogy a valóságot fogják bedigitalizálni, mert olcsóbb lesz mint kézzel előállítani, pont ahogyan a motion capture technológiánál is olcsóbb valós színésszel eljátszatni a szerepet és azt digitalizálni, mintsem minden képkockát meganimálni.
11.
11.
Malackutya
#10: Azért anno mikor a Max Payne 2 megjelent,elég rendesen odavoltunk a Havok által felügyelt "kabátmozgatás" effektektől ,és egyebektől, Nem lenne ez lehetetlen feladat,bár igaz amit mondasz,fontos erőforrásokat venne el más feladatoktól,"de manapság már mindenkinek i7-ese van :D" szarkazmus off ^^
10.
10.
Split
#2: Ezért vannak külön ágazatokra szakosodott részei a játékfejlesztésnek. Lásd Havok, csak a fizikáért felelős, SpeedTree csak a fákért, és ha így nézzük a dolgokat, a csúszkák beállításával hatalmas energia spórolható meg.
Jobbjára a programok (minden fejlesztő eszközre gondolok itt) nagyobb ütemben fejlődnek, mint ahogy azt a játékfejlesztés ki tudná használni - lásd, először a karaktereket ZBrush-ban formázzák meg, ami egy high-poly modell -, így szerintem a teljesen valósághű grafika elérése sem lesz lehetetlen.

Ugyanakkor a teljesen reális környezet kiépítése még messze van, nagyon messze. MIért is? Mert ha belegondolsz, manapság a textúrák méretének növelésével, poligonok számának emelésével, és egy-két effekt bevitelével érnek el jobb grafikát, szebb látványvilágot. Ameddig a processzorok nem lesznek képesek realtime textil-fizikát, és hajat renderelni, addig nem lesz semmi fotórealisztikus! :)
8.
8.
Sarkadi
Fejlődni lehet a végtelenségig,de hogy mi fog belőle ki sülni....
7.
7.
lacko6
#2: Szerintem ha a játékoknak fotrealisztikus grafot raknának eleinte a játékmenet 70% kamerával felvett film lenne.
5.
5.
Game 0ver
4.
4.
p.balou
3: Azt jelenti, hogy futtathatóak rajta ezek a játékmotorok. Lásd, az Unreal Engine most van a Bulletstormba, és úgy látszik, hogy átruházható az NGP-re (kisebb módosítással persze!).
3.
3.
Game 0ver
Én először is inkább azt szeretném tudni mit jelent hogy NGP kompatibilis
2.
2.
abydos
Akárki akármit mond és mondott régen, hogy már rég ideje lenne a PSP2-nek bla-bla-bla, a Sony nagyon jól tette, hogy addig várt, amíg a PS3 megjelenítési színvonalát el nem érte a kézikonzolja. A PSP is kb ilyen grafikai különbséggel jött anno a PS2 mellé és sokáig is bírta.

Egy valamit már viszont tényleg nem tudok. Hova lehet még fejlődni? Mert ha valaki fotó realisztikus grafikát akar, akkor az tényleg minden képzeletet felülmúló fejlesztési költségekkel lesz csak elérhető, szóval nem tudom, megéri-e bárkinek is még nagyobbat ugrani. Szerintem csak a fizika és a mesterséges intelligencia tud még igazán fejlődni, a többit megfizethetetlenül sok pénzbe és irreálisan sok munkaórába kerülne. A filmek féle minőséget elérni... nem tudom van-e valaki akinek megérne ennyi pénzt és időt ráfordítani. Mi a véleményetek erről?
1.
1.
Matt8888
Az igen csak így tovább. Lassan tényleg bekövetkezik amiről eddig csak beszéltünk.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...