A Warhammer 40.000: Mechanicus II szinte minden tekintetben javít elődjének alapjain. Kezdve a felhasználói felülettel, hasznos, hogy a körök sorrendje most már a képernyő jobb oldalán követhető, míg az egységek fegyvereinek és képességeinek felülete is egyszerűsödött - egy szóval: áttekinthetőbb az egész.
A játékmenetbe való belerázódást oktatóvideók segítik, noha a tempó gördülékeny, a játék korai szakasza még nem sok kihívással kecsegtet. Visszatértek viszont az elágazó ösvények, a mechanicusok kogníciós pontrendszerét átdolgozták, több lehetőség lesz a pontok elköltésére.
A necronokkal most először lehet játszani a sorozatban, érzésre teljesen más ez a frakció, lassú, ormótlan mozgásuk és animációik a fémes testük rájuk nehezedő súlyát illusztrálják. Szerencsére a két szemben álló fél tökéletes ellentmondásban áll egymással, és reméljük, a későbbiek során a necronok is sokkal erősebbek lesznek.
Az Warhammer 40.000: Mechanicus II demója biztató, a narratíva jól van tálalva, és már két komplett kampányt kapunk a végleges változatban, ám a megjelenési dátum még nem ismert.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.