A Sony a legfrissebb negyedéves pénzügyi eredményében árulta el, hogy a PlayStation 5-ből világszerte már 77,8 millió darabot szórtak szét a boltokban március 31-ig, ami 2,8 millió egységet jelent januártól márciusig. A teljes üzleti évben 18,5 milliót szórtak szét világszerte, ami az előző év 20,8 milliójához képest némi visszaesést jelent. Öt évvel a piacra kerülése után a PS5 fej-fej mellett haladt a PS4-gyel, és már csak 1,2 millióval van lemaradva mögötte.
Bár a hardvereladások éves szinten csökkentek, a szoftvereladások terén sikerült előrelépnie a Sonynak. A PS4-es és PS5-ös címekből 76,1 milliót adtak el az utolsó negyedévben, szemben az egy évvel ezelőtti 72,6 millióval. A teljes szoftvereladás az egész végre vonatkozóan 303,3 millió darabot tett ki, szemben az előző év 286,4 milliójával.
A Game and Network Services részleg bevétele 9 százalékkal, 31,5 milliárd dollárra nőt egy év alatt, üzemi eredménye 43 százalékkal nőtt, ami 2,8 milliárd dollárt jelent.
A japán vállalat eléggé tart a nemzetközi vámok miatt, egy webes közvetítésben Lin Tao pénzügyi igazgató elmondta, hogy ezek nagyjából 650 millió dolláros hatással lesznek az üzleti eredményükre, emiatt fontolóra veszik a költségek áthárítását a hardverek árába. Magyarul, újabb PS5-áremelést vizionálnak, miután idén áprilisban egyszer már megtették ugyanezt.
Sőt, Hiroki Totoki elnök-vezérigazgató hozzátette, hogy a PS5 gyártását emiatt átvihetik az Egyesült Államokba is, ami akár megtörténik, akár nem, ezt a lépést is meg kell fontolniuk a jövőben. Természetesen, hogy ez mennyi időt vesz igénybe, és milyen hatással lesz a Sony üzleti stratégiájára, még rejtély.
Írtam olyat, hogy a GPU csak játékra való? Nem. Jó az aktuáli ár/érték aránya? Nem.
Írtam olyat hogy az általad leírt közgazdasági törvényszerűség nem igaz? Nem. Mert teljesen másról írtam csak te hivatkozol erre.
Írtam olyat hogy monopolhelyzetben van a PS? Nem.
:D
A PC nem (csak) játékra való, ezért veszik meg még a milliós GPUkat is (mérnöki, meg egyéb munkákra), másrészt egyébként a covidos időszakon már túl van vagyunk, bőven kapsz reális áron nagy teljesítményű GPUt
Amit leírtam, közgazdasági törvényszerűség, csak monopolhelyzetben nem igaz, a PS pedig nincs monopolhelyzetben (egyelőre)
Nem írtam olyat hogy nem számít mi mennyibe kerül.
1. Ár/érték arány? A PC-be való GPU-kat is alig tudják eladni a boltok a magas áruk miatt ugye?
2. Verseny? Most volt hír hogy az XBOX eladások a béka feneke alatt vannak és nem is biztos hogy lesz következő generáció.
3. Nem írtam olyat hogy irreálisan megemelik az áraikat csak egy reális magyarországi árfolyamromlás lehetőségét vetettem fel.
Nem írtam olyat sem hogy hasraüt egy cég és a duplájára, triplájára emelgeti az árait. De éppen az a hír hogy a Sony MEGINT emelné a PS árát.
Ja mert ahol te élsz ott pénzfák nőnek? :) Mindenhol számít az, mi mennyibe kerül 1: ár érték arány, a fogyasztók nem hülyék ugyanis. 2: verseny, több platform létezik, ha az egyik irrelisan magas árat határoz meg, a másikat fogják venni. 3: ha minden platform irreálisan megemeli az árait, a versenyjogi szabályok szerint megvágják őket mint a huzat (kartell).
Szóval nem úgy van az, hogy hasraüt egy cég, és duplájára, triplájára emelgeti az árait.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.