A Ninja Gaiden 4 fejlesztői szembeszállnak a Soulslike trenddel

  • Írta: Amda
  • 1 napja
  • Hír
Link másolása
A Dark Souls megjelenése óta rengeteg játék merített ihletett annak játékmenetéből. Ez olyannyira igaz, hogy ezáltal megszületett egy műfaj is, a Soulslike. Nos, a Ninja Gaiden 4 fejlesztői nem szeretnének ebbe a skatulyába kerülni.

A Summer Game Fest rendezvényen a Team Ninja producere, Masakazu Hirayama és a PlatinumGames producere, Yuji Nakao az akcióműfajról és annak az évek során bekövetkezett változásairól beszélgetett.

Hirayama kijelenti: „Az akciójátékokról szóló párbeszéd elég sokat változott az utolsó Ninja Gaiden játék óta” – utalva arra, hogy a játék immár 13 éves. „A Soulslike-ok kerültek a középpontba” – teszi hozzá.

Érdemes megjegyezni, hogy a Team Ninja már készített jó néhány Soulslike játékot, mint például a Nioh és a Wo Long. A Ninja Gaiden 4 esetében azonban a Team Ninjának más megközelítést kellett alkalmaznia, mivel „A Ninja Gaiden a gyors, tiszta akcióról szól. Tehát ebből a szempontból szembemegyünk a trenddel” – mondta Hirayama.

A franchise szünete ellenére Hirayama biztos benne, hogy a sorozat rajongói nem fogják idegennek érezni az új részt. „Amikor kézbe veszed majd a kontrollert és játszol, megérzed azt a régi ismerős érzést, de egyben fejlődés is tapasztalható lesz."

Azoknak, akik elég idősek ahhoz, hogy emlékezzenek, a Soulslike megszületése és a FromSoftware DS játékai előtt, a Ninja Gaiden volt az a franchise, amely arról volt híres, hogy baromi nehéz volt.

Vajon a franchise-nak még mindig van helye a mai Soulslike akcióműfajban? Ki fog derülni, amikor is a játék október 21-én megjelenik PS5-re, Xbox Series X|S-re és PC-re.

6.
6.
hoaw
A Ninja Gaiden (2004) mai napig az egyik kedvenc játékom. Nálam kenterbever akármilyen soulslike játékot.
5.
5.
delphijos
#1: Ahogy már írták, nem a nehézségtől lesz valami Soulslike. Tényleg nem könnyű - bár ez emberfüggő- de a stílusnak semmi köze a DS-hez. Amúgy szerintem Ryu Hayabusa a leg badass-abb karakter akivel játszottam. Bár a 4-ben nem ő lesz a főszereplő tudtommal.
4.
4.
Doomsayer
#1: Nyugodtan bevállalhatod, ott figyel gamepass-ben az összes, nem vesztesz semmit. Rendes "sima" akciójáték, nem vesztesz XP-t ha meghalsz. Amúgy a soulslike-ok sem feltétlen nehezek, hanem támadási minta tanulósak. Aki ezt élvezi a guitar hero kontrollerrel is végigtolja, aki meg utálja, mint én, az meg nem azért nem játszik vele, mert nehéz, hanem azért, mert banális, vagy már unalmas. Amikre azt mondják, hogy rossz, azért mondják, mert nem azok benne a minták, mint amit megszoktak a Dark Souls-ban. Ha nem szereted a sítlust, akkor tudom ajánlani a stílusban a Steelrising-ot. Abban akkorát lehet zúzni-pusztítani-burítani agility build-del, mint egy gép. Hát szó szerint. Ja meg vannak beállítások, hogy könnyű legyen, ne vesszen el a lóvé, ha meghalsz és stb.
3.
3.
Doomsayer
"Vajon a franchise-nak még mindig van helye"

Hát speciel nekem tele van kicsit a puttonyom azzal, hogy mindenki már csak soulsborne játékokat csinál. Vannak nagyon jók a stílusban, de szerintem egy Darksiders 1 féle, és az ilyen hasonló, fundemantálisan Zelda felépítésű cuccok, amik engem jobban érdekelnének sima akció formában és nem pedig egy 120-adik mega unalmas soulsborne.
Jó, azt írtam a minap, hogy várom a Code Vein 2-t és igaz is, de én életemben nem játszottam sok hasonszőrű játékkal és nagyon jónak kell lennie (legalábbis számomra) egynek, hogy ne vágjam ki azonnal az ablakon.
2.
2.
Merőkanál
#1: Ha nem játszottál vele óriási butaságot írtál tőlem aztán a lehető legmesszebb állnak a Soulslike játékok szó szerint csak távolról csodálom őket . A Ninja Gaiden egy brutálisan jó játék
1.
1.
Shao Kahn
Bár még nem játszottam a Ninja gaiden franchize egyetlen részével sem, azt anélkül is tudom (hála a youtube-nak) hogy pokolian nehezek, szerintem a negyedik résznél sem lesz másként, mindegy hogy soulslike-nak csúfolják-e vagy sem. Úgyhogy inkább ugyanúgy nem fogom bevállalni, ahogy az első hárommal sem tettem.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...