A KRAFTON 250 millió dollárt fizet a Subnautica fejlesztőinek

Link másolása
Az Unkonwn Worlds fejlesztőinek teljesítménye megsüvegelendő. Egy borzasztó menedzsmentet követve is képesek voltak egy olyan játékot early accessre bocsátani, ami rengeteg embert érdekel.

A kirúgások és jogi hercehurcák ellenére fenntartott kitartásuk pedig meghozta a gyümölcsét. Az Alinea Analytics szerint a Subnautica 2-ből már 4 millió példány fogyott a május 14-ei megjelenés óta. Ez a szám pedig hiába elképesztő, nem is annyira váratlan, hiszen az első nap már egymillióan vették meg a játékot. Ezzel pedig bőven elérték azt a kitűzött célt, amit a KRAFTON állított fel nekik a bónuszért.

A megállapodás pedig úgy szólt a Korean Economyc Daily szerint - köszönet a Insider Gamingnek -, hogy a 69,8 milliós havi bevétel esetén - minden ilyen hónap után - 3,12 dollárt kapnak a fejlesztők minden 1 dollár után, egy 250 milliós plafonig. Ez a 250 millió pedig a KRAFTON aktív pénzügyi évében szerzett profitjának 35%-a volt.

Összességében elégedettek lehetnek az Unknown Worldsnél, azonban hátra nem dőlhetnek. A korai hozzáférésben még 2-3 évig terveznek dolgozni a játékon, hogy a lehető legjobb eredménnyel érhessék el a teljes megjelenést.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...