Így nem fejlesztett Trónok harca-játékot az Obsidian

  • Írta: fojesz
  • 2017. augusztus 30.
  • Gyászhír
Link másolása
Miközben a fél internet azért szurkol, hogy igazak legyenek a Bethesda Trónok harca-játékáról szóló pletykák, az Obsidian bevallotta, hogy neki egyszer már felajánlották az adaptáció elkészítésének lehetőségét. Csakhogy nem élt vele.

A történetnek az Eurogamer járt utána, és persze egy nagyon régi sztoriról van szó: még 2005-ben, tehát az HBO-sorozat rajtja előtt hat évvel ajánlották fel a csapatnak, hogy az Electronic Arts (pontosabban az EA Partners) közreműködésével játékot fejleszthet George R. R. Martin története alapján.

Az Obsidian végül visszautasította a megkeresést, és ugyan akkortájt korántsem volt akkora a felhajtás a cím körül, mint mostanában, a fejlesztőcsapat pontosan tudta, hogy mit veszítenek ezzel. Feargus Urquhart, a cég társalapítója és vezérigazgatója saját bevallása szerint maga is rajongója a könyveknek, és az 1996-os rajt óta követi A tűz és jég dala-sorozatot, mégis, szerinte jó okuk volt rá, hogy lemondtak róla.

"Akkor úgy éreztem, ez a cím a politikai intrikákról szól, az olvasók pedig a karaktereken keresztül kapcsolódnak hozzá - pont úgy, ahogy a könyvek is meg vannak írva, mindegyik fejezet az egyik szereplőről és arról szól, hogy mi történik velük. Emellett a Falon túli furcsaságok, a sárkányok és az egyéb utalások ellenére nincsenek benne mágiahasználók, papok és tolvajok. Alapvetően kardos-páncélos fickókról és egy kis misztikumról szól a történet, de az elsődleges helyszínen nem találkozunk goblinokkal, koboldokkal..."

Urquhart ezzel arra próbál rávilágítani, hogy a szerepjátékokban utazó Obsidian bajosan tudott volna értelmezhető RPG-t összehozni a történet addig ismert részletei alapján. Milyen kasztokat tettek volna a címbe? Kik ellen harcoltunk volna? Ahogy azt Chris Parker, egy másik társalapító megjegyezte, az is problémát jelentett, hogy a Trónok harcában nehéz lett volna a játékosok karakterének jelentős szerepet adni.

Urquhart szerint az jelenthetett volna megoldást, ha a Knights of the Old Republic-recepthez hasonlóan visszamennek a világ múltjába, és ott próbálnak összehozni valamit, de a Star Wars esetében legalább ott volt az Expanded Universe, amire támaszkodhattak a BioWare-rel. Esetleg egy mellékág is működhetett volna, lásd a The Lord of the Rings: War in the North esetét.

Akárhogy is, az Obsidian akkortájt úgy érezte, a Trónok harcához inkább az RTS műfaj passzol (ezt a labdát le is csapta a Cyanide), ők pedig a nyitott világú szerepjátékokban voltak érdekeltek, ezért visszadobták a megkeresést. Tipp, de most már valószínűleg nem így döntenének.

12.
12.
Rézfánfütyülő
#10: Ízlések és pofonok, ha valami nem jön be nem jön be, meg lehet érteni, de ha csak a számok szintjén nézzük, az NV sokkal jobb mint a 3, a sztori jobban van írva, a karakterek is, a graf lehet visszalépés, de sose értettem miért nem képesek sokan túlmenni valami kinézetén, ott van pl az első Jedi Knight, mikor kijött se volt a legszebb, mégis odakúr elég sok mai játékot is a minőségével. A "grafikára nyáladzás" a halála ennek az iparnak véleményem szerint. (Nem azt mondom hogy ezt tetted, csak reagálok a hozzászólásod egy részére)

A South Park harcrendszerét elsőre én se bírtam, mert én is rühellem az ilyet, de sikerült kissé megfűszerezni érdekes dolgokkal. Az olcsóságot abszolút nem értem hol láttad benne, rendkívül kompetensen összerakott, simára csiszolt volt minden. Ha a poénok nem landolnak, arról nem a játék tehet, mert sok más embernek pedig működött. A humor egyébként is szubjektív.

Amúgy, a régi rpg-k még csakcsak (leszámítva a Warcraft, az sose volt rpg), de ott az újak felsorolásánál voltak, dolgok, ha már véleményeknél vagyunk. Az Amalur még okés, bár nem a sztori volt az erőssége, inkább a kidolgozott harcrendszer, minden más elég középszerű volt, és ezt úgy mondom hogy én szerettem. A Risen trilógia viszont valami kriminálisan rossz volt, és minden résszel egyre csak rosszabb lett, ahelyett hogy javult volna. A sztori szintén gyenge.

Az Obsidian cuccait én elsősorban a sztoriért és a karakterekért szeretem, mert ebben nagyon jók, rengeteg emlékezeteset alkottak - például tartom a véleményem, hogyha a Mass Effect Androméda inkább tőlük jött volna outsorceinggal (pont a Kotornál volt így a Bioware), lehet hogy nem kaptunk volna egetrengető újításokat, de kaptunk volna egy szolid, jó játékot.
11.
11.
adamsfamily
#10: Szerintem Jó játékokat csináltak eddig.A játékaik egyetlen hibája az volt,hogy a történet végével a játékaiknak is vége lett,nem lehetett folytatni a mellék küldetéseket.A Kotor 2 mai napig az egyik kedvencem,a Fallout NV pedig szerintem egy olyan játék,aminél érdemes átszenvedni az első pár órát(elsőre én is egy hulladéknak tituláltam).
10.
10.
user101
Hát, én c64-en kezdtem olyanokkal, mint a Bards Tale-ek, Ultima-k, Krynn sorozat, aztán PC-n is egy csomó remek játék, de a Fallout 1-2 valahogy kimaradt és amikor először találkoztam vele, már kijátszottam a Diablo1-2-t, Dune-t, Warcraft-t, Baldurs Gate-t, Divine Divinity-t, Titan Quest-t és persze az IceWind Dale-t. Akkor már a Fallout 1-2 nagyon nem fogott meg, egyszerűen kevés volt. Aztán jött a Divinity2, Kingdooms of Alamur, Borderlandsok, Risenek, Witcherek és csak utána a Fallout 3 ami így kvázi az első volt. De azt viszont imádtam és utána egyből bele is ugrottam a Vegasba és mintha pofon vágtak volna...

A Vegasban azt éreztem, hogy egy csomó dolgot elvettek az F3-hoz képest és volt helyette pár dolog ami nem érdekelt. Látványra is visszaesésnek éltem meg, az ellenfelek, karakterek, küldetések, világ, fegyverek minden olyan volt, mint egy olcsó kínai DLC. Az igazság az, hogy végig akarnám játszani, de 40 olyan játék van a Steam/Origin/UPlay fiókjaimban amivel nem játszottam így a Vegas és az F4 is parkolópályára kerültek.

A South Parkkal leginkább a harc a bajom, ki nem állhatom a körökre osztott jrpg-s harcrendszert, a semmiből felugró "respawnoló csatákat" amikor átmegyek egy ponton, akkor is csata, ha az előbb vertem le mindenkit és épp csak visszafordultam. Nagyon szeretem a sorozatot, de 3-4 órányi játék után még csak el sem mosolyodtam... Az egészről a "profitmaximalizálás" jut az eszembe. Számomra süt róla az olcsóság ... gyorsan, olcsón, közepeset, de kaszáljunk rajta k.... sokat. Ennél csak az lett volna rosszabb, ha a telltalet a közelibe engedik.
9.
9.
Bisur1996
#6: A New Vegas talán a legjobb Fallout játék. Nagyon tudlak sajnálni. Vagy ezt is már trendy fancy sexy utálni?
8.
8.
hadzsime
#6: Nem is tudom, nekem minden tetszett, amit felsoroltál, ezek mind népszerű címek. Gondolom más az ízlésünk. A Telltale-re viszont én is haragszom. A Walking Dead első évadja és a Wolf Among Us óta semmi kiemelkedőt nem csináltak(Minecraft sztori? Komolyan...).
A New Vegas utálatot viszont nem értem. Játszottál az első két résszel is és hiányzik az a nyomasztóbb, veszélyesebb hangulat vagy miért mondod ezt?
7.
7.
Chrysh
#6: Ez most az az eset, amikor azt lehet mondani fanboykodás nélkül, hogy max neked nem tetszettek a játékai, attól függetlenül amit ők csinálnak vaskosan szedik be a kritikai és a felhasználói elismeréseket.
6.
6.
user101
Ezek szerint én nem vagyok egyiknek sem rajongója. :) Mivel szerintem a South Park játék egy rakás szar. Nem, mint adaptáció, hanem, mint játék... A Vegas a legrosszabb Fallout valaha, beleértve a "lesajnált" 4-et is. A Kotor-tól meg kiráz a hideg! :DDD A got-al még a világból is ki lehetne kergetni. :)

Én például örülnék ha az obsidian kapná meg a "lehetőséget", mert számomra semmi érdemlegeset nem gyártottak az eddigi pályafutásuk alatt, szóval nem lenne veszteség. Így nem menne kárba többre érdemes energia más tehetséges fejlesztőktől és talán még a telltale mihaszna semmirekellő csürhéje is csatlakozhatna hozzájuk. Az lenne csak igazán rózsás, pillecukor sütögetős, mesés este... :D
5.
5.
Rézfánfütyülő
#3: Ez mondjuk igaz. Mint Star Wars fan, pontosan tudom hogy senki nem gyűlöli a Star Warsot olyan szenvedélyesen, mint az SW fanok. Semmi nem elég jó, semmi nem elég szép, stb.

Viszont, ez nem mindig igaz. Ha már az Obsidian a téma, pont ők tettek le, 3 nagyon széles körben ,-fanok közt is - elismert játékot, ami más "világra" épült. A Fallout New Vegasra a fanok mondják, hogy a legjobb 3D rész ami csak van, a KoTOR 2 elég rázósan indult az útjára, de még abban az állapotában is a sztori és a karakterek köröket vernek az 1re. A South Park játék minősége és sikere is magáért beszél.
3.
3.
Kalácsképű
#1: Ha egy jatek valami elozetesen megalkotott univerzumra epul, akkor az univerzum fanjai mindenkeppen fikazzak. Ha hu marad az univerzumhoz, akkor azert, ha elter tole akkor azert. Akkor a legrosszabb, ha irott formaban letezik az alpmu, mert a vizualitast mindenki maganak teszi hozza a szaja ize szerint. Ezeknek megfelelni lehetetlen. A LoftR filmek sem a fanok kozott arattak sikereket.
2.
2.
hadzsime
Szerintem jól döntöttek. Nekem ez a GoT játék kicsit erőltetettnek tűnik. Értem én, hogy addig kell ütni a vasat még meleg, de ne azért akarjanak már játékot csinálni, mert népszerű a sorozat, hanem azért mert tényleg tudnának egy jó játékot csinálni belőle.
1.
1.
Rézfánfütyülő
Vagy nem. Az Obsidian közötte van a kevés devnek a nagyok közül, akiket megéri és megindokolt is tisztelni, a megadott okaik pedig többé kevésbé megállnak, hiszen bárki próbált ilyet a címmel, sose lett belőle semmi épkézláb. Ha nagy szerepet adnak egy általuk kitalált - általunk alakított - karakternek, arra a könyv/sorozatfanok mindig felháborodással tekintenének, mert "MUH LORE" ugyanez van a Shadow of Mordorral/Warral, aminek az 1. része egy nagyon kompetens, jó játék volt, a 2. pedig szintén jól néz ki, mégis a fő vásárlóbázis, a LOTR fanok néznek rá lángoló gyűlölettel. Nem lett volna jó ötlet az Obsidiantól, ha belenyúlnak ebbe.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...