A Square Enix egyike azon stúdióknak amelyek évtizedes múltra tekintenek vissza. Olyan ikonikus franchise-okkal, mint a Final Fantasy, a stúdió már bizonyította, hogy tudja hogyan kell szerepjátékot készíteni. Az évek során azonban eltávolodtak az eredeti körökre osztott harcrendszertől és inkább az akció irányába terelték a játékaikat. De most úgy tűnik, hogy érdeklődés mutatkozik a stúdió gyökereihez való visszatérés iránt.
Egy részvényesi gyűlésen, egy befektetési média tudósító szóba hozta a Clair Obscur: Expedition 33 sikerét és körökre osztott harcrendszerét (Forrás: Genki - X). Majd az is szóba került, hogy többen örülnének, ha olyan franchise-ok, mint a Dragon Quest és a Final Fantasy visszatérnének ehhez a stílushoz és korszakhoz.
A Genki információi szerint a Square Enix válaszul azt mondta, hogy tisztában vannak a fejlesztők Clair Obsur: Expedition 33 sikerével, és úgy vélik, hogy a körökre osztott szerepjátékok jelentik a Square Enix alapját. Ezt a műfajt továbbra is nagyra értékelik, és a jövőben is tervezik az ilyen játékok kiadását.
Hogy mire gondolhattak, azt csak találgatni lehet. De úgy tűnik, hogy a Square Enix nem feledkezett meg arról, hogy honnan indult, és lát rációt abban, hogy visszanyúljon a gyökereihez.
Viszont én aggódom a hírben szereplő dolog miatt... Ugyanis én mindennél jobban gyűlölöm a QTE-t és ez nekem fullra tönrevágta az Expedition 33-at és youtubon nézős játékot csinált belőle. Szerencse, hogy nem adtam érte pénzt (hanem GP). Ha minden körökre osztott játék ilyen lesz, akkor a stílus retró reneszánszáig én kihagyok úgy nagyjából mindent. A körökre osztottságnak a mélység kell a jellemzője legyen, nem pedig az időzítés.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.