Az egy héttel korábban indított kezdeményezése során a Valve pénzt kínál minden olyan bejelentésért, mely súlyos biztonsági problémákra világít rá a platformján. A jutalmat a HackerOne etikus hacker közösségen keresztül osztják ki. Ráadásul nem is olyan szűkmarkúan osztják a pénzt! Mindenki, aki egy alacsonyabb kockázatú hibát azonosít, 200 dollárt kap rögtön a vállalattól, míg a kritikus hibák felderítésért járó összeg minimum 2 ezer dollárt ér az etikus hackerek számára.
A kezdéstől számítva, vagyis az elmúlt egy hét során eddig 109 ezer dollárt fizettek ki a HackerOne-on keresztül a hibák felderítésért. A bejelentés nem kizárólag a Steamre vonatkozik, hanem a Valve-hoz kapcsolódó egyéb webhelyekre, szerverekre, és olyan tartalmakra, mint a Team Fortress 2, a CS:GO vagy a Dota 2.
A gamer világ bánatára azonban a játékokon belüli hibák, bugok és egyéb játékmeneti problémák felderítése nem része a Valve kezdeményezésének, így azok bejelentésért nem számíthatnak a lelkes érdeklődők pénzbeli honoráriumra. A közösségi hibakeresés elképzelése mindenesetre életképesnek tűnik, hiszen eddig több mint 180 hasznosítható bejelentést kaptak a srácok. A projektről statisztikákat és részletes információkat az alábbi oldalon találhattok.
Válaszolj a következő kérdésekre magadnak:
- Mi a célja ennek a programnak?
- Mi a célja egy hackernek?
- Mi a célja egy etikus hackernek?
- A hacker kap felhatalmazást a tecékenykedéséhez?
- Az etikus hacker kap felhatalmazást a tecékenykedéséhez?
Manapság vannak cégek, melyek az informatikai biztonságra szakosodtak. A több szem többet lát elvet alkalmazza ezesetben a Steam, melynek célját fentebb fogalmaztad meg az első kérdésre.
Témához kapcsolódva, nem rossz ötlet, legalább néhány játékból hátha végre száműznék Toxin elemeket. Aki nem, csak ragel, hisztizik a füledbe. Még minden szemetet leszed a gépére és azzal szórakoztatja magát hogy kinyír falon keresztül.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.