A Sony törölte a Bend Studio és a Bluepoint két live service játékát

  • Írta: zoenn
  • 2025. január 17.
  • Gyászhír
Link másolása
A Bloomberg értesülései szerint a Sony törölte két fejlesztés alatt lévő, élő szolgáltatásra épülő játékát, amelyek közül az egyik egy God of War lehetett. A kiadó külön kiemelte, hogy a törlések miatt egyik stúdiót sem fogják bezárni.

Először a Jason Schreier, a Bloomberg munkatársa számolt be arról, hogy a Sony lelőtte a Bend Studio és a Bluepoint Games élő szolgáltatásra épülő játékait, amit később a kiadó szóvivője is megerősített.

Bár Schreier cikke nem írja le részletesen a két rejtélyes címet, a BlueSky úgy tudja, hogy a Bluepoint egy live service God of War-játékon dolgozott, ami ment a süllyesztőbe. A Sony szerint "egy közelmúltban történt felülvizsgálatot követően" állították le a munkálatokat, és egyik stúdiót sem fogják bezárni emiatt.

"A Bend és a Bluepoint kiválóan teljesítő csapatok, akik a PlayStation Studios-család megbecsült tagjai, és mindkét stúdióval szorosan együttműködünk, hogy meghatározzuk a következő projektjeiket." - árulta el a Sony a Bloombergnek.

A tavalyi év meglehetősen hullámzó minőségű volt a Sony számára a live service terén. A Helldivers II meglepetésszerű sikerét nem tudták megismételni, hiszen a hatalmas költségvetéssel elkészült Concord gyorsan földbe állt, és a premiert követő második héten már leállították a szervereit.

5.
5.
delphijos
#3: Ugyan már. Szerintem te se játszottál vele egy percet sem. Se a grafikával, se a gunplay-el nem volt semmi gond. Viszont elterjedt hogy “mekkora szar woke” és az is ezt fújta aki sose látta, és a legnagyobb gond, az hogy fizetős csak multi only game volt, ami SEMMI pluszt nem nyújtott a millió f2p hasonszőrű játékhoz képest amiknek már volt játékosbázisa, és nem kellett senkinek, mert ezért ma már a COD-on kívül nem lehet pénzt kérni.
4.
4.
Chdz
#1: Egy PvP játék is tud sikeres lenni, csak a Sony egy komolyabb kompetitív játékhoz nagyon kevés, főleg ha az FPS is, maradjanak a single vonalon inkább az jobban fekszik nekik, viszont az, hogy minden játékuk szinte TPS, amivel igazság szerint nincs baj, de lehetne nem csak az. A Killzone helyére kellene egy hardcore kompetitív lövölde, de nem is Killzone néven, hanem valami új ip-be átfektetni modern, vagy future warfare szerűen tálalni, vagy valami hasonlót... A Concord vicc kategória volt.
3.
3.
nemfontos
A concord meg egy borzalom volt. Csak rá kell nézni. Csak az nem tudja miért bukott meg, aki nem akarja észrevenni. Úgy néz ki a "modern közönség" vagy nem létezik, vagy ilyen kevesen vannak.
2.
2.
nemfontos
A 2018 as fantasztikus volt a god of war sorozatból. A folytatása pedig borzalmas. Live service be meg el sem tudom képzelni mi lehetett.
1.
1.
Zisten
Szerintem a PvP alapú játékok nagyon bizonytalan talaj, hogy siker lesz-e vagy sem.
Az olyat a Sonynak el kellene felejteni. Lásd: Concord
(Kivéve ha egy Sztori játéknak adnak PvP multi részt, mint a Killzone).
Ha csak online-ra épül az egész az nagyon bizonytalan talaj.
Kell-e majd a népnek egy 20. multi klón vagy nem?
Tudsz-e valami újat adni benne, amire rámopzdulnak vagy nem?
Nagyon bizonytalan, mint az be is bizonyosodott.

Szerintem a kevésbé kockázatos út a PvE játékok.
Mint a Helldivers 2 és a Monster Hunter is.
Azt szerintem könnyebb eladni és lehet nyomni bele tartalmat és könyebben életben lehet tartani a szolgáltatást új lényekkel, küldetésekkel, kihívásokkal.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...