Az EA vezérigazgatója 5 millió dolláros fizetésemelést kapott a leépítések és bukások éve után

  • Írta: Baraaju
  • 4 napja
  • Érdekesség
Link másolása
Miközben az Electronic Arts több száz dolgozót bocsátott el, és olyan kulcscímek, mint a Dragon Age: The Veilguard elhasaltak, a cég vezérigazgatója, Andrew Wilson fizetése 16%-kal nőtt az előző évhez képest.

A vezérigazgató fizetésének meghökkentő emelkedése mellett az egész CEO összesen 30,5 millió dollárt keresett 2024–25-ben, főként részvények és bónuszok formájában. Ezek a számadatok különösen szembetűnőek annak fényében, hogy az EA saját közlése szerint, a dolgozói medián fizetés 149 ezerről 117 ezer dollárra csökkent ugyanebben az időszakban. Bár a medián nem tükrözi pontosan a teljes bérstruktúrát, a trend világosan mutatja: a felső vezetés és az átlagos alkalmazottak közötti szakadék tovább mélyült.

Ez az egész különösen ellentmondásos annak fényében, hogy az EA nemrég zárta be több kisebb fejlesztői részlegét, köztük például Star Wars-projektért felelős csapatot is. Eközben egyre több korábbi alkalmazott számol be arról, hogy a cégen belül romlott a morál, és nőtt a bizonytalanság. Ennek hatására az EA-re egyre nagyobb nyomás nehezedik nemcsak a játékosok, hanem iparági elemzők részéről is, hogy indokolja meg: hogyan fér össze a csökkenő dolgozói juttatás a vezetői prémiumokkal egy bukásokkal teli időszak közepén.

Szóval a kiadó mögött kifejezetten viharos időszak áll. A legutóbbi Dragon Age megjelenése sokakban csalódást keltett, a Respawnnál is történtek elbocsátások, és a Battlefield-sorozat sem nyerte vissza régi fényét. Bár a Split Fiction abszolút sikerként említhető, az sajnos nem volt elég az összkép javításához. Az EA egyik utolsó reménye most a Battlefield 6, amelynek friss gameplay-videója már főként pozitív visszhangot keltett a gamerek körében. Persze az ebből még nem derül ki, hogy elég lesz-e ez ahhoz, hogy a kiadó stabilizálja a pozícióját, netalán igazolja a vezetőség jutalmazását a játékosok szemében.

Mindenesetre Wilson prémiuma, magas fizetésemelése rámutat a játékipar egyik állandó feszültségére: a vezetőség gyakran úgy részesül anyagi elismerésben, hogy maga a vállalat nem teljesít jól.

2.
2.
warden
#1: Miért is ne tenné? Nem tulajdonos a cégben hanem csak bejár dolgozni fellapátolja a pénzt amíg tudja az hogy hosszú távon mi lesz a céggel nem érdekli.
1.
1.
Lizard0828
És van pofája felvenni....Na ez itt a probléma.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...