Továbbra is készül a KotOR Remake

  • Írta: pandaril
  • 2025. március 16.
  • Hír
Link másolása
Közel egy éve nem hallottunk semmit a játékról, a Saber Interactive vezetője most ismét megerősítette, hogy a fejlesztés zavartalanul halad a cél felé, ám az, hogy mikorra várható, nem hangzott el.

Négy éve jelentették be egy teaser trailerrel, hogy készülőben van a BioWare által még 2003-ban elkészített első rész remake-je, ám ezt követően nagyon nehéz bármit is mondani a projektről. Az idő közben bizonyított Aspyr kezdte el a munkát a Saber Interactive-val közösen, majd utóbbi teljes egészében átvette a fejlesztést. Az Embracer Group körül kialakult helyzetnek köszönhetően a Saber végül teljes mértékben független stúdióvá avanzsált, és tavaly áprilisban még arról számoltak be, hogy mindezek után továbbra is dolgoznak a játékon.

Aztán egy évnyi rádiócsend következett, amit a stúdió vezérigazgatója tört meg. Matthew Karch egy interjúban erősítette meg, hogy a játék fejlesztése továbbra is zavartalanul halad. Tim Willits, a cég ügyvezetője, X-en erősítette meg, hogy a függetlenné vált Saber Interactive a világ legnagyobb ilyen fejlesztőcsapata, és minden bejelentett projektjükön továbbra is dolgoznak.

Az eredetileg PlayStation-exkluzív játéknak készülő Star Wars: Knights of the Old Republic Remake várhatóan több platformra is megjelenik, bár nehéz megmondani, hogy kinek a kiadásában érkezik a játék. Az sem tudni, hogy mikorra várható, a Saber ugyanis még nem érzi kellően előrehaladottnak a játék fejlesztését ahhoz, hogy további információkat osszanak meg.

4.
4.
delphijos
#3: Jó eséllyel durván alulfinanszírozott projekt. És ehhez mérten annyian is dolgoznak rajta.
3.
3.
Realms07
Nem értek hozzá, de mit kell ennyit tökölni egy már létező játék remakejével?
1.
1.
Kamukaze
A hír jó, köszönjük szépen! Legközelebb megjelenési dátummal kérném a leírtakat :)
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...