Megtérül-e a Game Pass?

Link másolása
A kérdés egyáltalán nem új, azonban újból fellángolt az interneten a vita: megéri-e a Microsoftnak ez az egész? Egy nagyon erősnek tűnő vélemény alapján nem, azonban a kép egyáltalán nem ilyen egyszerű.

Érdekes jelenség, hogy egy akkora cégnek, mint a Microsoft, minden rezdülését figyelemmel követi nemcsak az üzleti világ, de a videojátékos szcéna is. Egy óriási vállalatról van szó, több százezer alkalmazottal, aki ha elbocsájt Sarkad népességével megegyező számú dolgozót, az még mindig csak 4%-ot tesz ki. A cég pénzügyi eredményei is már-már a felfoghatatlan határát súrolják, lévén itt már trilliókban beszélhetünk.

Ennek ellenére is ha zavar támad az Xbox háza táján, egyből előkerül a kérdés: vajon tényleg olyan nyereséges a Game Pass, mint ahogyan azt a cég kommunikálja? Christopher Dring állítása szerint nem. Az üzleti újságíró egy megbízható forrásra hivatkozva azt állította, hogy a Microsoft a Game Pass eredményeibe nem számolja bele a belső fejlesztésű játékok költségeit és a bevételkiesést, amit a Game Pass modell okozhat. Ha ezeket is beleszámolná a cég, máris nem lenne olyan rózsás a helyzet.

Nem nehéz kitalálni, hogy a bejegyzés alatti hozzászólások főként bírálták az állítást, bár akadt egy-két egyetértő vélemény is. Több kommentelő kiemelte, hogy a Microsoft eljárása alapvetően helyes, mivel a belső csapatok és projektjeik más büdzséből gazdálkodnak, míg a külsős partnereknek fizetett licence díjak egy teljesen elszeparált zsebből kerülnek kifizetésre. Mások szerint ez inkább bűvészkedés a számokkal, semmint megfelelő könyvelés.

A dolog szépsége, hogy Dring egy második posztban aztán korrigálta korábbi állítását. A helyesbítés szerint a Game Pass akkor is nyereséges, ha beleszámoljuk a belső címek költségeit és bevételkieséseit. Bár Dring szerint hagyományos értelemben vett eladásokat  nehezebben tudnak felmutatni a belsős címek, azzal, hogy az Xbox multiplatform kiadóvá válik, jelentősen javulhatnak a ilyen játékok haszonkulcsa. Bár a nap végén ugyanott vagyunk, ahonnan elindultunk (azaz az Xbox Game Pass nyereséges), az már egyértelmű, hogy a szolgáltatás haszonkulcsának kiszámítása nem olyan egyszerű feladat, mint ahogyan az elsőre tűnik.

5.
5.
delphijos
#4: Ilyen nincs az üzleti életben. Persze, megy egy darabig, de ha egy részleg nem hoz normális profitot, azt nem tartják el a végtelenségig a többi hasznából. Nézd meg az MS mobil üzletágát. Ott is eljött egy pont amikor azt mondták, ennyi volt. Pl. az Amazon se fogja a végtelenségig lapátolni a pénzt a Twitch-be.
4.
4.
Csoki80
Már csak amiatt is nyereséges, hogy presztizsből fenttartja. Hatalmas reklám, hogy ott lehet a lábuk valahol máshol is, le tudják fedni a piacot. A nyers pénz majd bedől máshonnan.
3.
3.
csoki0619
Shuhei Yoshida, a PS (már akk)volt elnöke pár évvel ezelőtt arról beszélt, h ez a fajta üzleti modell csak veszteséggel tud működni.

Afelől ne legyen senkinek kétsége, h ilyen előfizetéses szolgáltatást a játékiparban nem olyan olcsó fenntartani. A zenei és filmes streaming egy sokkal olcsóbb műfaj. Ezt csak a Micro merte így bevállalni, végtelen pénzzel a hátuk mögött. Meg lehet nézni a konkurencia által kínált alternatívát. A PS+ egy nagy rakás szar a GP-hez képest és ne legyen kétségünk, az is veszteséges.
2.
2.
Trottenbauer
#1: Így van.Csak találgatás mennyibe fáj a Microsoft-nak a konzolbiznisz.Szerintem,laikusként,lehet a GP nullszaldós,de a többi az bukó,mint az állat.
Hogy meddig lesz kitartott az Xbox részleg,az rajtuk kívül csak az égiek tudják.
1.
1.
Sakee
Nesze semmi fogd meg jól cikk. Semmiről írtok semminek,mert amíg belsőleg kezeli az Xbox divízió és többi pénzügyeit az MS addig minden találgatás csak.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...